erkek protez saçthemeforest temaları

Bireysel Öğrencilere Çoklu Zeka Teorisi Kullanarak Öğretme Girişimi Sorunu

Okula devam ederken her zaman iyi notlar aldım, belki de iyi bir hafızam olduğu için.

Bireysel Öğrencilere Çoklu Zeka Teorisi Kullanarak Öğretme Girişimi Sorunu
05 Şubat 2020 - 00:26 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:27

Okula devam ederken her zaman iyi notlar aldım, belki de iyi bir hafızam olduğu için. Yine de, ezberlemenin ezberlemenin gençlere yaşamın gerçeklerini öğretmenin en iyi yolu olduğu fikrini reddediyorum ya da onlara nasıl düşüneceklerini, yaptıkları her şeyde ihtiyaç duyulan bir beceriyi, belirli bir sınıftan aldıkları bilgileri veya özne asla veya sadece insan çabasının belirli alanlarında veya belki de işlerinde kullanılamaz. Sizinle çocuklara düşünmeyi öğretmenin önemini tartışmak istiyorum.

O zaman şimdi, bu makale için okumanızı istediğim çok iyi bir kitap tavsiye ediyorum, böylece Gelecekte yeterli bir diyaloga sahip olmak. Bu, şahsen sahip olduğum bir kitap ve oldukça ilgi çekici buldum, ancak bazı yorumlarım ve bazı endişelerim var. Kitabın adı; ASCD - Derneği tarafından yayınlanan Harvey F. Silver, Richard W. Strong ve Matthew J. Perini tarafından “Her Öğrenme Olabilir - Öğrenme Stilini Birden Çok Zekayı Entegre Etmek” dir. Denetim ve Müfredat Geliştirme için, İskenderiye VA, 2000, 124 sayfa, ISBN: 0-87120-387-1.

Kitap haklı olarak farklı çocukların farklı şekillerde düşündüğünü ve bu nedenle öğreteceksek tüm çocuklar birçok farklı öğretme biçimini kapsamalıdır, böylece her çocuk bunu yapabilir. Howard Gardner'ın "Çoklu Zeka Teorisi" ne göre çocuklar belirli zekâlara sahip olduğundan, kitap matematik öğretirken örneğin bir öğretmenin denklemlerle birlikte görseller, sesler, kelime problemleri kullandığını ileri sürüyor. Bu şekilde farklı düşünen çocuklar, matematik problemlerini aptal hissetmeden nasıl yapabileceklerini öğrenebilir veya matematiğin belirli bir tür matematik probleminin nasıl yapıldığını öğrenmek yerine bir konu için çok zor olduğuna karar verebilirler.

Bu mantıklı mı? Bununla birlikte, belki de, her çocuğa tüm farklı yöntemleri kullanarak nasıl düşünüleceğini öğretmek mantıklıdır, bu nedenle bir matematik dersine girdiklerinde mantıklı düşünme yöntemini anlarlar veya bir müzik dersine girdiklerinde . Beden eğitimine gittiklerinde, bu tür zekaları öğreniyorlar, benim görüşüme göre? Çocuklara nasıl düşüneceklerini ve tüm farklı düşünme yollarını öğretmeye odaklanırsak, o zaman çocuklar ve herhangi bir konuyu öğrenirken çocuklar ve onların düşünce tarzları hakkında endişelenmemize gerek kalmaz.

Gerçekten tek yapmaları gereken, o sınıf çalışmasına karşılık gelen farklı bir yol düşünmeye başlamak. Gerçekten, umarım tüm bunlar sizin için anlamlıdır, ancak yine de o kitabı okumanızı önermezsem, belki bana e-posta gönderin, böylece bir diyalog kurabiliriz veya bu konuyu arkadaşlarınızla ve öğretmen arkadaşlarınızla tartışabiliriz. Lütfen tüm bunları düşünün ve üzerinde düşünün.

Lance Winslow Eğitimin Geleceği ile ilgili yeni bir kışkırtıcı e-Kitap serisi başlattı. Lance Winslow, Nationwide Franchise Zinciri'nin emekli bir Kurucusudur ve şimdi Online Think Tank'ı yönetmektedir; http://www.worldthinktank.net

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Lance_Winslow/5306

kaynak: http://www.ezinearticles.com/?The-Problem-With-Attempting-to-Teach-Individual-Students-Using-Multiple-Intelligent-Theory&id=7291926

Bu haber 5722 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadem inanlı
    4 ay önce
    Eğitimde Öğretmenlerin Yeri ve https://madalyaburda.com/ogretmen-olmak/. Eğitimde Öğretmenlerin Yeri;Bir çok dalda/branşda) üniversite okumuş genç öğrenci kardeşlerimizin zamanı geldiğinde atanacakları yerler,memuriyet olmaları hasabi ile görev yerlerine giderek başlarlar. Bunlardan biri de branş olarak öğretmenlik mesleğidir. Atama bekleyen öğretmen adayları eğitim için görev aldıkları takdirde görev yerlerine giderek öğretmenlik mesleği ni icra ederler.Öğretmen bilgi ve becerisini tüm öğrencilerine öğreterek onu geleceğin mimarları olarak yetiştirir. Öğretmenler için gerekli bilgiler ; öğretmen haber,öğretmen bilgi,öğretmenler diyarı,öğretmenler için,öğretmenler buraya,öğretmenler burda,öğretmenler ağı,öğretmen için ödül,öğretmenler günü,öğretmenler bilgi platformu,öğretmence,memur öğretmenler,okul öğretmenleri,öğretmen bilgi defteri,sınıf öğretmenleri gibi bir çok çalışma gurupları ve İnternet adresleri oluşturularak öğretmenler topluluğu altında bilgi alışverişi yapılmasıdır.

Şişli Eskort