"Birader Sen Öğretmen Misin?" Çıkışıyla Tanınan Vali Camiye Ayakkabı İle Girdi

24 Kasım Öğretmenler Günü programında karşısında bulunan kişiye “ Birader Sen öğretmen Misin?” sözleri ile gündeme gelen Konya Valisi Cüneyt Orhan Şahin Toprak, camiye ayakkabıları çıkarmadan girdi. Vali camiye girerken ayakkabısının üzerinde galoş taktı.

"Birader Sen Öğretmen Misin?" Çıkışıyla Tanınan Vali Camiye Ayakkabı İle Girdi
13 Aralık 2019 - 14:35
Türbe Ziyaretinde Ayakkabılarını Çıkarmadı
Öğretmenler gününde katıldığı programda karşısındaki kişinin oturuşu ile ilgili ikazlarda bulunan Vali şahin, üslubu bakımından pek çok kişiden tepki toplamıştı. Konya Valisi Toprak, bu programda yaptığı çıkış ile günlerce konuşuldu. Pek çok kişi vali’nin davranışlarını keskin bir dil ile eleştirdi.

Konya Valisi Cüneyt Orhan Şahin Toprak, Mevlana’nın 746. Vuslat yıldönümü kapsamında Şems-i Tebrizi Türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sırasında valinin ayağındaki galoşlar dikkat çekti. Saygı konusunda hassasiyetini Öğretmenler Günü programında gösteren Vali, türbede ayakkabı ile dolaştı.

Ayakkabılarını Çıkarmadı
Türbe ziyareti esnasında Vali Toprak ile beraber bakanlar da yer aldı. Çevre Bakanı Murat Kurum ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve çok sayıda bürokrat programda yer aldı.  Program kapsamında restorasyonu tamamlanan Şems Tebrizi türbesi ve camii açılışı yapıldı. Yapılan açılış sonrasında bakanlar ve protokol heyeti camiye girdi. Camide dua eden heyette Vali Toprak ayakkabılarını çıkarmadan yer aldı. Vali ayakkabılarını çıkarmadan ayakkabılarının üzerine galoş geçirdi. Bu şekilde cami ve türbe ziyaretini gerçekleştiren vali çıkışta galoşları çıkardı.

Bu haber 2586 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum