Bir velinin "seviye sınıfları" serzenişi...

Liselerde seviye sınıfları oluşturulabilir mi? Lisede okuyan bir öğrencinin velisi tarafından gönderilen bir mesajı sizlerle paylaşıyoruz. Veli tarafından okuldaki seviye sınıflarına serzenişte bulunuluyor.

14 Eylül 2018 - 18:20

"Merhabalar. Kızım lise 12. sınıfta okuyor, sayısal bölümde ama 450 puanla yerleştiği okulunda artık okumak istemiyor. Sebebiyse okul müdürünün tüm okulda seviye sınıfları oluşturması. Bugün öğrendik ki, yıllarca alıştığı sınıfı ve arkadaşlarını bırakarak başka bir sınıfa zorla geçirmiş okul müdürü. Okulda tembel çalışkan diye bir ayrım olabilir mi? Neye göre yapılıyor bu ayrım?

Kızım, 11 sınıfta iftihar belgesi almıştır. Hiçbir disiplin suçu yoktur. İlgili kişi, velilerce defalarca şikayet edilmiş olmasına rağmen, okulun yaptığı bu uygulama doğruymuş gibi kabul ediliyor. Şimdi kızım okula gitmek istemiyor. Cumhurbaşkanımıza şikayet ettik, sonuç bekliyoruz.

Okulda ayrıca seviye sınıfları oluşturulabilir mi? Kızım 1 yıldır bu korkuyla  tedavi görmeye başladı. AÇIK LİSEYE KAYDOLMAK İSTİYOR. LİSENİN İÇİNDE AYRI EŞİTLİK İLKESİ Mİ GEÇERLİ? ADLİ DAVA AÇMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SINAV DÖNEMİNE GİRMİŞ KIZIMI KAYBEDİORUM NE OLUR İLGİLENİN."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
34 yıl önce ilk eşini ve çocuğunu katletti, cezaevinden çıktı yine eşini ve çocuğunu öldürdü
34 yıl önce ilk eşini ve çocuğunu katletti, cezaevinden çıktı...
SON DAKİKA...! Emekliyi Sevindiren Gelişme....!!
SON DAKİKA...! Emekliyi Sevindiren Gelişme....!!