Bir Taciz Davası Daha Din Öğretmenine Dava Açıldı

Utanç haberlerine bir yenisi de İstanbul'dan eklendi Din öğretmenine dava açıldı. Beykoz’daki İbrahim Canan Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan E.Ş.'nin hakkında öğrenc

27 Mart 2016 - 14:09

Utanç haberlerine bir yenisi de İstanbul'dan eklendi Din öğretmenine dava açıldı. Beykoz’daki İbrahim Canan Anadolu Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan E.Ş.'nin hakkında öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.
İstanbul Beykoz’daki bir lisede ders sırasında tayt giyen kız öğrencilere şehvet duyduğunu söylediği iddia edilen İbrahim Canan Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.’nin 4.5 yıl hapsi istendi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamede, öğrencisine "Tayt-pantolon giyen kadın şehvet uyandırır. Kadın benim için seks objesidir” dediği belirtilen E.Ş'nin çocuğa kaşı cinsel taciz suçundan 5 yıl 3 aya kadar hapsi istendi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı, resen başlatılan soruşturma kapsamında öğrencilerin ve tanıkların ifadesine başvurdu. “Nitelikli cinsel taciz” suçundan cezalandırılması için öğretmen E. Ş. hakkında iddianame düzenlendi. Suçun birden fazla öğrenciye yönelik olması nedeniyle cezanın dörtte bir ile dörtte üç artırılması talebi de iddianamede yer aldı.

Tacizci öğretmenin sınıfını kabul etmedi TIKLAYINIZ


Öğrenci E.Ş.’nin önce cevap vermek istemediği daha sonra “İyi bak oğlum. Ben tahrik oluyorum. Sen tahrik olmuyor musun” demesi üzerine E.Ş.’nin “Evet” dediği bunun üzerine E.Ş.’nin “Benim için olay bitmiştir” dediği kaydedildi.

Avcı: Ek Ders Ücreti 165 Liradan 628 Liraya Çıktı TIKLAYINIZ

İddianamede öğretmen Ş'nin öğrencilerine yönelik sarf ettiği bu sözlerin cinsel taciz olarak nitelendirildiği belirtilerek eylemin nitelikli olarak cinsel taciz suçunu oluşturduğu vurgulandı.

KAYNAK: KAMUGUNDEMİ.COM

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak