Bir sınıfta 26 öğrenci TEOG'da derece yaptı!

Terör örgütü PKK’ya yönelik Kato Dağı’nda başlatılan operasyon nedeniyle özellikle 19 Nisan’dan bu yana gündemden düşmeyen dağın eteklerindeki Beytüşşebap ilçesi, bu kez gurur veren bir tablo ile gündeme geldi. İlçede, bugün açıklanan TEOG sonuçlarına göre, 6’sı Atatürk Ortaokulunda aynı sınıftan, 26 öğrenci derece yaptı. Öğrencilerden biri de tüm sorulara doğru yanıt vererek, Türkiye birincileri arasına girdi. 

01 Haziran 2017 - 10:20

120 sorunun tamamı doğru yanıtlayan İbrahim Timur, sınav öncesi gecesini gündüzüne katarak çalıştığını belirterek, “Türkiye birincisi olmak beni çok mutlu etti. İlçemizde bir ilk oldu, bugüne kadar ilk defa böyle bir başarı sağlandı. Sınıfımızda rekabet ortamı vardı bu yüzden sürekli çalışmak zorundaydık. Benim gibi güzel dereceler elde eden arkadaşlarımın sınıfımdan çıkması beni mutlu etti. Ayrıca gurur tablosu olarak ilçe merkezinde asılan fotoğraflarımız beni çok mutlu etti. Bu başarıyı ilçe kaymakamımız başta olmak üzere öğretmenlerime ve aileme bu başarıyı armağan ediyorum” dedi. 
Timur’un 119 net yapan sınıf arkadaşı Zelal yağmur Dursun ise, “İlçemizin gurur kaynağı olmak bizi mutlu etti. Sınıfımızdan 6 kişi çok yarıştık lakin birincinin bizden çıkması bizi mutlu etti. Herkesi tebrik ederim” diye konuştu. Diğer öğrenciler ise sınavda elde ettikleri başarıyla gururlandıklarını kaydetti.


Kaynak: http://www.ogretmenlerhaber.com/egitim/bir-sinifta-26-ogrenci-teog-da-derece-yapti-h7017.html

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi