Bingöl Belediye Başkanı Barakazi Makamında Öğrencilere Ders Anlattı

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerini makamında kabul ederek, ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kap

26 Nisan 2016 - 21:48

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerini makamında kabul ederek, ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kapsamındaki dersi kendisi verdi.

Öğrenci ve öğretmenleri Adlan Aybek’i makamında kabul ederek, belediyenin yapısı, işleyişi, hizmet yelpazesi, organları ve görevleri gibi yerel yönetimlerle ilgili bilgi veren Barakazi, çocuklara belediye hakkında çeşitli sorular sorarak kurumu ne kadar tanıdıklarını öğrendi.

Öğrencilere ileride hangi mesleği tercih etmek istediklerini soran Barakazi, “Güçlü Türkiye’mizin teminatı, geleceğimiz olan siz çocuklarımızla birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Okul hayatınızı tamamladığınızda hepiniz çeşitli mesleklere dağılacaksınız, hangi mesleği yaparsanız yapın fakat mutlaka yaptığınız işi sevin. Çünkü yaptığınız işi sevmezseniz, heyecanınızı kaybederseniz ve o işte verimli olamazsınız. Kentin her sıkıntısını, sıkıntımız kabul ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Barakazi’nin ilgisinden dolayı teşekkür eden okul öğretmeni Adlan Aybek, “Öğrencilerimiz ile birlikte ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kapsamında Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’yi ziyaret ettik. Yaşayarak öğrenelim etkinliği adı altında Belediyemizin neler yaptığı hakkında bilgi edindik. Şehrimizin yerel sorunları hakkında Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye sorularımızı sorduk. Sorularımıza tatmin edici şekilde cevaplar aldık. Bize zaman ayırdıkları için Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyoruz”diye konuştu.

Kaynak:bingolhaber12.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Yeni KHK'da flaş değişiklik
Yeni KHK'da flaş değişiklik