erkek protez saçthemeforest temaları

BİLSEM Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

BİLSEM Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
21 Ağustos 2019 - 15:43

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan duyuruda, BİLSEM sonuçlarının açıklandığı kaydedildi. Bilim ve Sanat Merkezleri yerleştirme sonuçlarına göre 20.263 öğrenci yerleşmeye hak kazandı. Anadolu-Sak Zekâ Ölçeği kullanılarak gerçekleştirilen yerleştirme değerlendirmelerine göre genel zihinsel yetenek alanında yapılan bireysel değerlendirmelerde 20.263 öğrencinin BİLSEM'lere yerleşmeye hak kazandığı belirtildi.

Açıklanan BİLSEM yerleştirme sonuçlarına göre 20.263 öğrencinin 4.414'ü 1. sınıf, 7.299'u 2. sınıf ve 8.550'si ise 3. sınıf düzeyindeki öğrencilerden oluşuyor. Buna göre, BİLSEM'lerdeki öğrenci sayısı da 63.095 oldu.

Türkiye'de ilk defa bu yıl uygulanan ilk yerli zekâ ölçeği Anadolu-Sak Zekâ Ölçeği (ASIS) kullanılarak gerçekleştirilen değerlendirmelere göre belirlenen sonuçlar kapsamında resim ve müzik yetenek alanlarında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler illerdeki komisyonlar tarafından değerlendirildi. Başarılı olan öğrenciler kayıt işlemleri için 26 Ağustos - 13 Eylül günleri arasında bulundukları il veya ilçeye en yakın BİLSEM'e başvurarak kayıt yaptırabilecekler.

BİLSEM yerleştirme sonuçlarına erişmek için tıklayınız...

Bu haber 644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort