BİLSEM Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılacak?

BİLSEM Öğretmen atama ve seçme başvuruları için gerekli kılavuz açıklandı. Sınavda yazılı ve sözlü şekilde başarılı olan adaylar BİLSEM bünyesinde öğretmenlik yapacak. Atama sonuçları ise Milli Eğitim Personel Genel Müdürlüğü resmi sitesinde ilan edilecek.

BİLSEM Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılacak?
02 Aralık 2019 - 00:31 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 00:35

BİLSEM Başvuruları İşlemleri
Başvuru için elektronik olarak başvuru formu dolduracak. Mebbis, resmi adresinden kişisel kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanacak. Başvuru işlemleri bölümünden istedikleri seçenek tıklanarak BİLSEM başvurusu yapılacak. Elektronik başvuru formunu öğretmenler dolduracak. Başvuru yapan öğretmenler Değerlendirme Kriterleri Formu puan kriterleri belgelerini görevli oldukları okula verecek. Belgeler kurum müdürlüklerine teslim edilecek.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde öğretmenlik yapmak için adayların bir takım şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlar;
Bakanlık kadrolarında adaylık da dahil olmak üzere en az 3 yıl öğretmenlik yapmış olmak. 3 başvuru tarihi itibariyle hesaplanacak
Öğretmenler tarafından görev almak için başvuru yapılacak alanlarda boş kontenjan bulunuyor olması
20.02.2014 tarihli Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesi Ek-1’ de bulunan başvuru tarihinden sonra öğretmen olarak görev alıyor olmak
Zorunlu çalışmanın tamamlanmış olması ya da zorunlu çalışmadan muaf olmak

Bu şartları sağlayan öğretmenler, sözlü sınavda da başarılı olarak BİLSEM bünyesinde görev alacak. Sözlü sınava atılacak öğretmenler bu sınavın yapılacağı tarihte görevli izinli olacak. Bu iizn valiliklerce sayılacak.

Bu haber 918 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum