MEB Özer Nükleer Enerji alanında ilk tematik lise kurulacak MEB Özer Nükleer Enerji alanında ilk tematik lise kurulacak

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Milli Eğitim bakanlığı, belirli günler ve haftalar çizelgesi ile ilgili düzenleme yaptı. MEB, Belirli günlere ve haftalara yenilerini ekledi. Bakanlık tarafından yapılan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürütlüğe girdi. MEB tarafından yönetmelikte yapılan değişiklik spnrasında yeni yönetmelikte, İklim Değişikliği Eylem Planı doğrultusunda "Belirli Gün ve Haftalar izelgesi"ne çevre duyarlılığının artırılması için "Uluslararası Temiz Hava Günü (7 Eylül)" ile "Dünya Su Günü (22 Mart)" de yer aldı.

Milli eğitim Bakanlığınca yapılan yeni yönetmekik düzenlemesi sonrasında haziranın ikinci haftasındaki çevre Koruma Haftası'nın içeriği zenginleştirilerek "çevre ve İklim Değişikliği Haftası" olarak güncellenmiş şekli ile yönetmeliğe dahil edildi.

ÇEVRE BİLİNCİ, SIFIR ATIK DA ÇİZELGEYE GİRDİ

Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme ile öğrencilerin çevre bilinci, sıfır atık, döngüsel ekonomi, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında bilinçlendirilmesini amaçlıyor.

Siberay Kulübü ile siber zorbalık farkındalığı artırılacak

Bir diğer yandan Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile faaliyetler gerçekleştirmek üzere teknoloji bağımlılığının ve siber zorbalığın önüne geçmek güvenli ve bilinçli internet kullanımını sağlamak amacıyla öğrenci kulüpleri çizelgesine "Siberay Kulübü" eklendi.