Belediye Başkanından anlamlı davranış

VAN'ın Çatak İlçesi Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül maddi imkansızlıktan dolayı okula gidemeyen 4 yaşındaki ikiz kız kardeşlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak anaokuluna başlamalarını sağladı.

10 Nisan 2017 - 09:37

Çatak Belediye Başkan Vekili Kaymakam Hacı Asım Akgül, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak  vatandaşların sorunlarını dinliyor. Bu kapsamda yaptığı ev ziyaretlerinde  Bahçelievler Mahallesi'nde İskender Ertem'in evine giden Akgül, 4 yaşındaki Fatma ve Zeynep isimindeki kız çocuklarının maddi imkansızlıktan dolayı okula gönderilmediğini öğrendi.

TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Kız çocuklarının okula gönderilmemesinden büyük üzüntü duyan Akgül, çocukların okula gönderilmesi için gereken her şeyin yapılması talimatını verdi. Bunun üzerine, Balköpüğü Anaokulu Müdürü Ayfer Babur ve öğretmenler bir gün sonra aileyi ziyaret ederek baba İskender Ertem'i ikna ederek minik Fatma ve Zeynep'in okulla tanışmasını sağladı. Minik ikizlerin anaokuluna başladığını öğrenen Belediye Başkan Vekili Kaymakam Akgül'ün eşi Demet Akgül, kırtasiye ve giyim malzemeleriyle ikizlerin evine gitti.


Minik ikizlerin okuması için tüm ihtiyaçlarının SYDV tarafından karşılandığını belirten Demet Akgül, ikizleri kucağına alarak bol bol sevdi. Akgül, "Kız çocuklarının okuması çok önemli. Benim de 2 kızım var. Herkesin bilgiye ve eğitime mutlaka ihtiyacı vardır. Ama kadının çok daha  ihtiyacı vardır. Çünkü, toplumun temel direği olan ailede çocuğa kişilik kazandıran, hayata hazırlayan birinci derecede annedir. Bu kız çocuklarımız da geleceğin anneleridir. Eğitim onların da en büyük hakkı" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular