Belediye Başkanı, Öğrencilerle Deneme Sınavına Girdi

Üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine maddi ve manevi destekte bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu kez farklı bir projeye imza attı.

Belediye Başkanı, Öğrencilerle Deneme Sınavına Girdi
26 Kasım 2018 - 20:40

Başkan Remzi Aydın, lise son sınıf öğrencilerini üniversiteye hazırlayan soru bankası kitapçıklarının dağıtımını gerçekleştirmişti. Kitap dağıtımları tamamlanan ilçe genelindeki lise son sınıf öğrencilerine Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavları yapılmaya başlandı.

 

Sınavların yapıldığı okullardan biri olan Mareşal Fevzi Çakmak Lisesi'ndeki sınava Başkan Remzi Aydın da katıldı.

 

Resmi sınav sisteminin şartları altında ve yeni sınav sisteminde çıkabilecek sorulardan oluşan deneme sınavında, öğrencilerin hem psikolojik hem de bilgi olarak sınava hazırlanmaları amaçlanıyor.

 

BAŞKAN AYDIN DA SINAVA GİRDİ

 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'da deneme sınavına katılan öğrenciler moral ve motivasyon olması açısından onlarla beraber sınav oldu.

 

Başkan Aydın sınavın sonunda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

 

"Benim için aslında değişik bir deneyim oldu. 30 yıl sonra tekrar üniversite sınavına girdiğimi hissettim. Sene başında öğrenci kardeşlerimize soru kitapçıklarını dağıtırken bende kendimin deneme sınavına gireceğimi söylemiştim.

 

Sınavda yer yer zorlandığım sorular oldu. Sorulardan birinde yanlış vardı. O soruya da itiraz ettim. İtirazın sonucunu da bekleyeceğiz. Bazı bilgilerimin zaman içerisinde unutulduğunu fark ettim ama genel anlamda, Türkçe ve dil sorularında çok başarılı olduğumu zannediyorum ama sınav sonucunu göreceğiz.

 

Esas itibari ile arkadaşlarımıza moral olsun diye katıldım. Moral ve motivasyon anlamında arkadaşlarımıza katkı sağladıysam ne mutlu bana diye düşünüyorum. Bütün kardeşlerime girecekleri Üniversite sınavında başarılar diliyorum."

 

YENİ SINAV SİSTEMİNE UYGUN OLARAK HAZIRLANDI

 

Proje kapsamında ilçe genelinde 16 okuldaki lise son sınıf öğrencilerine toplamda 4 bin adet Türkçe ve Temel Matematik test kitabı dağıtıldı.

 

Test kitapları içerisinde yeni tarz sorular, planlanmış üniteler, 1. ve 2. seviye testler, genel testler ve bilgi, ipucu, söz ve hikayeler yer alıyor.

 

Soru kitapları, eğitmenler tarafından ÖSYM'nin yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlandı. Yapılan deneme sınavları yeni sınav sistemine uygun olarak yapılıyor.

Bu haber 604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort