Bekir Bozdağ'dan yeni hakim savcılara öneri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcılara sosyal medya uyarında bulunarak "Sosyal medya denen canavarı kullanmayın" dedi. Bozdağ FETÖ ile mücadele konusunda "Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı" dedi

26 Mayıs 2017 - 00:00 - Güncelleme: 26 Mayıs 2017 - 14:49

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde hakim ve savcı adaylarının kura törenine katıldı. Burada konuşma yapan Bakan Bozdağ, hakim ve savcıların sosyal medya kullanımlarına dikkat çekerek, "Sosyal medyada çalakalem her konuda yazıp siyasal tartışmalarda taraf olmak size güç katmaz" dedi.

Hakim ve savcıları bu konuda uyardığını belirten Bozdağ, "Sosyal medya denen canavarı kullanmayın" diye konuştu. Bakan Bozdağ şunları söyledi; Sizin belli konulardaki kanaatlerinizi öğrendikten sonra davalarınızın size gelmesinden endişe duyarlar.

Onun için sosyal medyada çalakalem her konuda yazıp siyasal tartışmalarda taraf olmak size güç katmaz, sizi zayıflatır. Görevde olan hakim ve savcılarımıza da hitap ediyorum; sosyal medya denen canavarı kullanmayın.

Benim dediğim şey milletin yargıdan bekletileri var.

"BENİ SÖVEN BİRİSİNİN ÖNÜNE DOSYAMIN GİTMESİNİ İSTEMEM"

Ben kendim 7/24 beni söven birisinin önüne dosyamın gitmesini istemem. Bakıyorsunuz durmadan çakıyor. Sosyal medya denen yolu, yöntemi lütfen dikkatle kullanın ve siyasal şeylerin içerisinde sosyal medya üzerinden girmeyin. Adaleti korumak için girmeyin. Milletin yargıya, yargı görevi yapanlara olan güveninin zedelememek için girmeyin. Maalesef çok da büyük yanlış anlaşılmalara yol açıyor. Bozdağ: Bütün hakim ve savcılar incelendi

"ŞU ANDA İNCELENMEDİK HAKİM VE SAVCI KALMADI" 

Darbecilerin yayınladıkları belgeler üzerine darbeye karşı hukuk yolu ile en büyük darbe vurulmuştur. FETÖ ile mücadeleye ilk başlayan yer Türk yargısı oldu. Türk yargısı içerisinde 4 bini aşkın FETÖ ile irtibatı nedeniyle meslekten uzaklaştırılan hakim ve savcı var. Şu anda incelenmedik hakim ve savcı kalmadı. FETÖ her türlü haksızlığı, yalanı iftiratı Allah rızasını umarak yapan bir terör örgütü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri