Beden Eğitimi Öğretmeni Öğrencisini Darp Etti İddiası

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi E.Ç.’nin babası, çocuğunun okulda beden eğitimi öğretmeni tarafından darp edildiği iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beden Eğitimi Öğretmeni Öğrencisini Darp Etti İddiası
29 Ekim 2019 - 07:33

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu’nda yaşanan olayda, 8.sınıf öğrencisi E.Ç. iddialara göre, okul bahçesinde beden eğitimi dersi esnasında pet şişeye tekme attı. Öğrencisinin ders esnasında pet şişeye tekme atmasına sinirlenen beden eğitimi öğretmeni Ş.A., bahçede bulunan tüm öğrencilerin yere çökmesini istedi ve kendisine yakın yere çöken öğrencisi E.Ç.’nin başına yumruk ve vücudunun bazı yerlerine de tekme attı. Aldığı yumruk ve tekme darbeleri sonrasında 8.sınıf öğrencisi E.Ç. koşarak rehber öğretmenin odasına gitti. Rehber öğretmene durumu anlattığı esnada beden eğitimi öğretmeni Ş.A. rehber öğretmenin odasına girerek öğrencisi E.Ç.’yi dövmeye başladı. Okulda bulunan diğer öğretmenlerin müdahalesi ile öğretmen Ş.A. odadan uzaklaştırıldı.

Durumun aileye bildirilmesi üzerine 8.sınıf öğrencisi E.Ç.’nin babası Tanju Ç. çocuğunu hastaneye götürmek için okula geldi. Sınıftan okul çantasını aldıkları sırada beden eğitimi öğretmeni Ş.A. yanlarına geldi ve baba Tanju Ç.’ye saldırdı. Beden eğitimi öğretmeni Ş.A. öğretmenlerin ve okul aile birliği üyelerinin müdahalesi ile zorlukla dışarı çıkarıldı. Olayın ardından baba ve oğul hastaneye giderek darp raporu aldı.

Baba Tanju Ç., ‘’Okuldan beni aradılar. Çocuğumun darp edildiğini ve okula gelmemi söylediler. Okula gelip polis çağırılıp çağırılmadığını sorduğumda okul müdürü bana, polislerin çok yoğun olduğunu, bu sebeple gelemediğini söyledi. Ben böyle bir saçmalık görmedim’’ dedi.

8.sınıf öğrencisi E.Ç., ‘’Arkadaşlarım pet şişeye vuruyorlardı, bende vurdum. Öğretmenimiz hepimize çökmemizi söyledi. Bende onun yanına çöktüm. Başıma yumruk attı ve tekme atmaya başladı. Bende koşarak rehber öğretmenimizin yanına gittim. Oraya gelip beni dövmeye devam etti. Öğretmenlerim araya girdi. Babam geldi ve onunla okuldan çıkarken bize ‘Bu okulda artık Ş.A. var, çocuğunun kaydını okuldan sildireceksin’ dedi.

Baba Tanju Ç. Hastaneden çocuğuna darp raporu aldıktan sonra, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gitti ve öğretmen Ş.A. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 721 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum