Bazı İl Ve İlçelerde Ek Ders Ücretleri Ödenmedi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıyla bayram öncesinde ödenmesi gereken ek ders ücretleri bazı yerlerde ödenmedi.

Bazı İl Ve İlçelerde Ek Ders Ücretleri Ödenmedi
06 Haziran 2019 - 12:13 - Güncelleme: 06 Haziran 2019 - 12:15

Ek Ders Ücretlerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu” başlıklı haberimizde sizlerle paylaştığımız ve öğretmenlerin ek ders ücretleri konusunda MEB tarafından il ve ilçe müdürlüklerine talimat gönderildiği belirtilmişti. Çünkü 9 günlük bayram tatili nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı ek ders ücreti ödemelerinin yapılabilmesi için KPHYS sistemini 27 Mayıs'ta kullanıma açtı ve yöneticiler tarafından gerekli işlemlerin 31 Mayıs'a tarihine kadar gerçekleştirilmesi istenmişti.

Öğretmen ek ders ücretleri ile ilgili olarak uzun bayram tatilini dikkate alan Milli Eğitim Bakanlığı, il ve ilçe eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda yöneticilerin veri giriş işlemlerini yapabilmeleri için 27 Mayıs 2019 tarihinde Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi'ni (KPHYS) kullanımı açmıştı. Böylelikle ek ders ücretleri ödemeleri en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenebilecekti.

Yöneticilerin İhmali

Ancak bazı il ve ilçelerde yöneticilerin MEB tarafından verilen talimatlara rağmen ek ders ücreti ödemeleri için gerekli işlemleri yapmadığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, söz konusu işlemlerin belirlenen tarihe kadar yapılmaması nedeniyle birçok öğretmenin ek ders ücretlerinin ödenmediği öğrenildi. Ayrıca araya bayram tatilinin girmesi sebebiyle ek ders ücreti ödemelerinin Haziran ayı ortalarına doğru yapılması söz konusu.

Bu haber 1123 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort