Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan yaklaşık 10 bin personelin alacağı banka promosyonunun oldukça düşük olduğunu belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, bu rakam sebebiyle Batman ekonomisinin büyük bir zarar gördüğünü belirtti.

İl Başkanı Melik Müjdeci, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Milli Eğitim Bakanlığı bünyesi altında çalışan 10 binden fazla çalışanımız bankalar eliyle mağdur ediliyor. Yüksek enflasyon karşısında zaten ciddi bir maaş erimesine maruz kalan eğitimcilerimiz, 3 yılda bir aldıkları banka promosyonundan da ciddi oranda mahrum edilmeye çalışılıyor. Birçok komşu ilimize göre, Batman'da hayat şartlarının kira ve benzeri giderler ile daha zor olduğu ortadayken söz konusu illerde kişi başına 12 Bin TL daha fazla promosyon ödemesi yapılıyor olması Batman ekonomisi adına ciddi bir kayıptır. Eğitimcilerimiz bahsi geçen ödemeler aracılığıyla, yaklaşık olarak 250 milyon liralık bir gelirden mahrum bırakılmaya çalışılıyor. ifte standart, ayrımcılık ve haksızlığa maruz kalan Batman’daki eğitimciler için bir an önce yeni bir promosyon ihalesi düzenlenmesi ve taban fiyatın en az 25 bin lira olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı..

Memur ve emekli maaşına aylık enflasyon zammı için AES açıklaması Memur ve emekli maaşına aylık enflasyon zammı için AES açıklaması

Batman Gazetesi