Öğrencilere kamu kurum ve kuruluşlarından ayrıca genel yönetimler yani belediyelerden eğitim desteği, burs ve kredi gibi yardımlar devam ediyor. Öğrencilerin yararlanabileceği önemli bir destek Bu destek için başvurular başladı

Eğitim maliyetlerini karşılamakta zorluk çeken aileler ve öğrenciler hangi konudan burs, yardım ve eğitim desteği alabileceğini merak ediyor. Bu kapsamda kamu kurumları da öğrencilere destek olmak amacıyla çeşitli ödemeler yapıyor. Özellikle de üniversitede okuyan öğrencisi olan veliler, yüksek öğrenim gören öğrencilerine giderlerin karşılanması konusunda sık olarak zorluklarla karşılaşabiliyor. Yüksek masrafların getirdiği zorlukları aşmak isteyen Öğrenciler de kendisine sunulan destekleri araştırmaya devam ediyor. Öğrencilere özel olarak devlet kurum ve kuruluşları tarafından bir çok destek sağlanırken, yerel yönetimlerin en önemli yapıtaşları olan belediyeler tarafından da ek ödeme ve burs imkanları tanınabiliyor. Üniversite öğrencilerine sunulan Kredi ve Yurtler Kurumu KYK bursları akabinde bir çok belediyeden de burs açıklaması yapılmaya devam ediyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BELEDİYEDEN EĞİTİM DESTEĞİ

Yüksek Öğretim kurumlarında eğitim gören Üniversite öğrencilerine burs vererek eğitim desteği sağlayan bir belediye de Gaziantep Şahinbey Belediyesi olarak üst sıralarda yer alıyor. İlk dönem üniversite öğrencilerine 4 bin liralık maddi destek sağlayan belediye, bu ödemeleri ikinci dönem için de yapacaklarını belirtti.

Hem üniversite eğitiminde 2 ve daha üst sınıf olan hem de yeni kayıt olan öğrencileri yakından ilgilendiren gelişmelerde ilk dönem 4 bin lira destek ödemesi yapan Şahinbey Belediyesi, ikinci dönem için de aynı desteği sürdürdüklerini açıklamış bulunuyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tarafından verilen müjdede ilk dönem 30 bin öğrenciye destek ödemesi yapıldığı bilgisi sunulurken, aynı miktarda ödemelerin 2. dönem için de yapılacağı açıklandı.

MEB’den öğretmen ve öğrencilere 101 yeni materyal MEB’den öğretmen ve öğrencilere 101 yeni materyal

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Şahinbey Belediyesi 2. dönem üniversite desteğinden faydalanmak isteyen öğrenciler için bugün itibari ile başvuruların açıldığı belirtildi. Başvuru şartlarını sağlayan her öğrencinin başvuru yapabileceği Şahinbey Belediyesi desteğinden hak sahibi olacak olan öğrenci detayları ise şu şekilde belirtildi;

Anne baba ya da kendisi Şahinbey'de ikamet eden, TC vatandaşı, ve devlet üniversitesinde okuyan ve üniversitelerin lisans ya da ön lisans programlarında yer alan her öğrencinin Şahinbey bursundan faydalanabilmek için başvuru yapabileceği açıklanmış bulunuyor.