Başka Bir Okula Atanan Müdürleri İçin Eylem Yaptılar

Okul müdürleri aynı semtteki başka bir okula atanan öğrenciler, Müdür Cuma Ali Can’ın göreve devam etmesi için aileleri ile birlikte eylem yaptılar.

Başka Bir Okula Atanan Müdürleri İçin Eylem Yaptılar
02 Temmuz 2019 - 13:16

Ankara'nın Çankaya ilçesinin Çayyolu Mahallesi'ndeki Necdet Seçkinöz Ortaokulu Müdürü Cuma Ali Can'ın aynı mahallede başka bir okula atanması üzerine öğrenciler ve veliler eylem düzenledi.

Ellerinde pankartlarla ve “Müdürüme Dokunma” sloganları eşliğinde okul önünde toplanan öğrenciler ve veliler adına bir konuşma yapan Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Fatma Adak, çocuklarının talebi doğrultusunda toplandıklarını söyledi.

Tüm velilerden imzalı dilekçe alarak Milli Eğitim Bakanlığı'na taleplerini ileteceklerini belirten Adak, 4 yıldır öğrenciler ve veliler olarak müdürleri ile oldukça başarılı projelere imza attıklarını aktardı. Hiçbir zaman torpil ya da hak yenmesine izin vermeyen okul müdürünün atanmasını gerektirecek bir durum olduğunu düşünmediklerini ifade eden Adak, eğitimde en önemli unsurun istikrar olduğunu ve bunun bozulmasını istemediklerini dile getirdi.

Bu haber 1766 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort