Başbakandan OHAL Komisyonu açıklaması

OHAL Komisyonu ile ilgili belirsizlik sürerken konuya ilişkin açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, komisyonda sona gelindiğine belirterek komisyon üyeleri için adayların belirlendiğini, adayların FETÖ ve diğer hususlarda soruşturmadan geçirilerek araştırıldığını açıkladı. Yıldırım, şimdiye kadar 100 binden fazla itiraz olduğunu belirtti ve OHAL komisyonunun çalışmaya başlamasının yakın olduğunu dile getirdi.

01 Nisan 2017 - 15:01 - Güncelleme: 10 Nisan 2017 - 14:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında yürürlüğe giren ancak halen kurulamayan OHAL inceleme komisyonu hakkında Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklama geldi. FETÖ/PDY örgütü ile ilgili kamuda yürütülen soruşturmalar neticesinde örgütle bağı olan kişi ve kuruluşlar hakkında KHK’ler ile alınan kararlara itiraz merci olarak kurulan OHAL komisyonunun üyelerinin belirlenme aşamasında olduğu Başbakan Yıldırım tarafından açıklandı. 7 kişiden oluşacak OHAL inceleme komisyonu üyeliği için adayların belirlendiği Binali Yıldırım tarafından belirtildi.

KHK İHRAÇ VE İADE HABERLERİNİ TAKİP İÇİN SAYFAMIZI BEĞENEBİLİRSİNİZ. LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yıldırım Oğuz Haksever’in sorularına verdiği cevaplarda, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Seçim barajının düşmesi hususundan, 16 Nisan referandumuna kadar açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım’ın MEB personeli ve kamu personelini ilgilendiren OHAL komisyonu hakkındaki açıklama kısmına ogretmenlericin.com olarak yer vereceğiz. Başbakan NTV program sunucusu Oğuz haksever tarafından yöneltilen OHAL komisyonu sorusuna açıklık getirdi. Haksever, OHAL inceleme komisyonu kuruldu, komisyondaki son durum nedir sorusunu yöneltti. Başbakan Binali Yıldırım ise OHAL komisyonu üyelerinin çalışma şeklini ve komisyon kararlarından sonra ne olacağını açıkladı.

Başbakan Yıldırım OHAL komisyonu için gerekli kanunun çıkarıldığını belirtti. OHAL komisyonunun 7 kişiden oluştuğunu ifade eden Yıldırım, üyelerinin belirlenmek üzere olduğunu vurguladı. OHAL komisyon üyelerinin bir tanesinin İçişleri Bakanlığından, bir tanesinin Adalet Bakanlığından, bir Danıştay’dan, bir Yargıtay’dan, 3 tanede Başbakanlıktan belirlendiğini açıkladı. Komisyon için adayların belirlendiğini ve bu adayların FETÖ ile ya da farklı bir durumla bağının olup olmadığının araştırıldığını açıklayan Binali Yıldırım komisyonda yer alacak kişilerin önemli olduğunu vurguladı.KAYNAK ÖĞRETMENLERİÇİN 

Başbakan Binali Yıldırım’ın OHAL komisyonu hakkında son açıklamasının videosu


100 BİNDEN FAZLA ŞİKAYET VAR

OHAL komisyonu üyelerinin bağımsız çalışacağını açıklayan Yıldırım, şu ana kadar 100 binden fazla şikayetin olduğunu belirtti. OHAL inceleme komisyonuna yapılan başvuruların inceleneceğini ve başvurular sonunda kişilerin görevlerine iade edilmelerinin mümkün olduğunu açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, komisyonun olumsuz cevap vermesi halinde ise yargı yolunun açık olduğuna değindi.
Öğretmenleriçin
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yusuf ATMACA
  7 ay önce
  Yasal banka ve sendika nasıl suç olabilir anlamıyorum Birde NT ve Sürat kargo halen ticari faliyete devam ediyor. Hukuksuz kriterleri bu durum tam spastik hale getiriyor. Yarın biri çıkıp NT ve Sürat kargo ile çalışmayı devlete kafa tutma olarak yorumlarsa ne olacak.
 • Suçu olamayan insanları
  7 ay önce
  Sucsuz insanlari hukuksuz kriterler yüzünden senelerce surundurecekler. Hakkim haram olsun 2 sene önce istifa ettiğim sendika yüzünden en az 6 sene beklemem gerekecek muhtemelen hakkimi AHIM verecek. Hepinize hakkim haram zikkim olsun sözde müslümanlar
 • Vah vah
  7 ay önce
  2 ayda 7 kişi bulamadılar. Şimdide 2 ay inceleme yapıyoruz derler. 2 ayda üye bulduk başlıyoruz derler. 2 ayda salla gitsin hesap soran yok nasılsa derler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var