Başbakan Yardımcısı Kaynak'tan 'Bahoz Erdal' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Kaynak'tan 'Bahoz Erdal' açıklaması

10 Temmuz 2016 - 00:12

PKK Terör örgütünün önde gelen isimlerinden Bahoz Erdal lakaplı ve Suriye asıllı terörist Fehman Hüseyin'in Suriye'de Esad'a muhalif bir örgüt tarafından aracı havaya uçurulmak şartı ile öldürüldüğü haberlerine Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak açıklık getirerek, "PKK'nın en önemli aktörlerinden biri olan 'Bahoz Erdal' lakaplı Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğü haberini aldık. Biz bir yandan terör ile mücadele  ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu, refahını düşünüyoruz." dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi Elbistan İlçe Teşkilatını ziyaret ettiği esnada, Ak Parti İlçe  Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve partililerce karşılanan Kaynak, bir açıklama yaparak, Türkiye'nin terörle mücadelede çok önemli başarılar elde  ettiğini belirtti.
Kaynak teröele mücadele konusunda, "PKK'nın en önemli aktörlerinden biri olan 'Bahoz Erdal'  lakaplı Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğü haberini aldık.  Biz bir yandan terör ile mücadele ederken bir yandan da ülkemizin huzurunu,  refahını düşünüyoruz. Teröristin zulmünü asıl ben gördüm, gel bunları bertaraf et" dediğini aktaran Kaynak, "Çözüm Süreci''ni de bölge halkıyla olan güveni, muhabbeti temsil eden süreç olarak değerlendirdi.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Silahlı kuvvetlerin, bu süreçte inanılmaz kahramanlıklar yaptığını anlatan Kaynak, güvenlik güçlerinin verdiği mücadelenin Çanakkale'yi  hatırlattığını bildirdi.

"Doğu ve Güneydoğu'da başlayan terörle mücadelede güvenlik güçlerimiz,  Çanakkale şehitleri gibi şanlı bir mücadele yaptı." diyen Kaynak, şöyle devam  etti:

"Mücadelemiz çok zor şartlar altında yapılırken, içeride bizim  birliğimizi beraberliğimizi asla bozmamamız gerekir. AK Parti, AK Parti seçmeni  bu milletin Çanakkale'den 100 sene sonra sigortasıdır. 7 Haziran'da içerisine  düştüğümüz, yüzde 41 oy oranına rağmen iktidarı kaybettiğimizi asla unutmayın. 7  Haziran'dan sonra Diyarbakır'da Nusaybin'de ve değişik bölgelerde birilerinin 'öz  yönetim' ilan ettiğini, birilerinin çukurlar kazıp 'özerk bölge' ilan ettiğini  unutmayın. Şanlı bayrağımız yerine birilerinin paçavraları göklere çektiğini  unutmayın."

"Hayali Ankara'ya gelip devletin üzerine çöreklenmekti"

 Vatandaşlardan yana gibi görünüp ama bu devlete, bu millete en büyük  ihaneti yapan, hemde bunu Müslümanların parasıyla yapan paralel yapıyı da  unutmamalarını isteyen Kaynak, paralel yapının, "Dinimize, inancımıza,  çocuklarımıza hizmet ediyorlar" diye düşünülmemesini istedi.

 Paralel yapının ihanetine ilişkin değerlendirmede bulunan Kaynak,  şunları kaydetti:

 "Düşünün ki bir örgüt devletin bütün kademelerini eline geçirmek  üzere. Halkın seçtiği Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesine ve iktidarına kast  etmişlerdir. Ve o adam şimdi Pensilvanya'dadır. Hayali Ankara'ya gelip, devletin  üzerine çöreklenmekti. Bunu Müslümanlara zulmederek, yapmışlardır. Paralel  yapının yaklaşık 100 ülkede okulları vardı. Bu okulların yüzde 90'ı gayrimüslim  devletlerin olduğu yerlerdeydi. Türkiye'de yaşayan insanlar 'himmet' adı altında,  bir çocuk Allah'ın dinini öğrensin diye para gönderdi. Bunların okullarının  olduğu yerde gayrimüslimin İslamı seçtiğini gördünüz mü? Cumhurbaşkanımız Allah'a  dayandı, millete güvendi ve biz o cendereden çıktık. Mücadelemiz devam ediyor.  PKK, DAEŞ, Paralel Yapı, D-HKPC, TİKKO ile de mücadelemiz sürecek. Dünyanın en  stratejik öneme sahip bir coğrafyasındayız. Herkesin gözü üzerimizdedir.  Birliğimizi, beraberliğimizi bozmazsak, biz iri, diri olursak, Allah'ın izniyle  gelecek AK Parti kadrolarının eseri olacaktır."

Kaynak, şehit pilotun ailesini ziyaret etti

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak,  Giresun'da askeri helikopterin  düşmesi sonucu hayatını kaybeden şehit Pilot Yarbay Hilmi Özer'in Elbistan  ilçesindeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaynak'a, Elbistan Kaymakam Vekili ve Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan,  Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Merkez Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi  Mahçiçek, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen ve İlçe Emniyet Müdürü Barış  Murat Başol de eşlik etti.

Taziye ziyareti çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaynak,  bir yerde şehit cenazesi olduğunda devletin bütün organlarıyla orada bulunduğunu  belirtti.

Elbistan halkının da şehidine sahip çıktığına işaret eden Kaynak,  "Herkes kendi işine döndüğünde aile acısı ile baş başa kalır. Ben şehidin  ailesine sonradan bir ziyaret daha yapmayı alışkanlık haline getirdim. Hem o  insanların acıları daha da hafiflemiş olur. Yetimin başını sıvazlamak, şehit  annesinin elini öpmek, asıl o zaman nasip olur. O nedenle aileye taziye  ziyaretinde bulunduk." diye konuştu.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Sınav görevi alacak öğretmenler erişime açıldı
Sınav görevi alacak öğretmenler erişime açıldı