Kayseri Milli Eğitim Müdürü 'Başarırız öğretmenler tespit edilip haklarında işlem yapılabilir' diyerek bir anda eğitim camiasının gündemine gelmişti. Bu açıklamanın ardından İl Müdürü Ayhan Teltik, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alındığı öğrenildi. Teltik'in yerine ilçe milli eğitim müdürü görevlendirildi.

Teltik'in açıklamaları öğretmenlerin tepkisine neden olmuş, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım ve yorumlarla il müdürü eleştirilmişti. Açıklamanın gündeme gelmesinin ardından Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik Milli Eğitim Bakanlığının kararı ile görevden alıp yerine Kayseri Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürün Bahameddin Karaköse'nin atandığı ifade edildi.

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğünün konuya ilişkin paylaşımı şöyle:

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Devir Teslim Töreni Yapıldı.

İlimizde İl Millî Eğitim Müdürü olarak göreve atanan Sayın Bahameddin Karaköse daha önceki İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Teltik'ten görevi devraldı. Sayın Karaköse'nin göreve başlaması dolayısıyla yapılan devir teslim töreninde Sayın Karaköse ve Teltik'in yanı sıra İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli idareciler de hazır bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Bahameddin Karaköse hizmetlerinden dolayı Sayın Ayhan Teltik'e teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Sayın Ayhan Teltik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından idareci ve personelle vedalaşıp kurumdan ayrıldı.

NELER YAŞANMIŞTI

Kayserinin yerel televizyonu Kay TV ve Erciyes TV Ortak yayınında sabah kuşağında yayına giren ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına zoom bağlantısı ile konuk olan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik; karnedeki düşük notun sadece öğrencinin değil öğretmen ve velinin de sorumluluğu olduğunun altını çizip, başarısız öğretmenlerin tespit edilerek haklarında işlem yapılabileceğini kaydetti.

Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilecek Mi Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilecek Mi

‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına zoom bağlantısı ile katılan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Başarısız öğretmenler tespit edildiği zaman bir işlem yapılabiliyor mu? sorusuna cevap verdi. Ayhan Teltik başarısız öğretmenlerin sistemde kalmasının mümkün olmadığını belirterek şu bilgileri paylaştı

“Münferit olaylar vardır ama veliler müfettişlerimiz kadar bu işi denetliyorlar.

Okul müdürlerimizin öğretmenleri denetleme gibi bir görevleri var. Bir başarısızlıkları varsa biz öğretmenlerimizi önce uyarırız daha sonra kademe değiştiririz daha sonrasında ise öğretmenlik yapamayacağı ile ilgili işlem yapıp memuriyete dönderme gibi durumları var.

Karnedeki düşük not sadece öğrencinin değil, öğretmen ve velinin karnesidir. Bir öğretmenden herkes başarısız olamaz mutlaka buradan başarılı öğrenciler çıkması lazım.

Öğrencilerin tamamı başarısızsa tamamı bu konuyu anlamıyorsa burada öğretmende de bir eksiklik aramamız lazım.

Üniversitede bilirsiniz bir dersten herkes geçerken bir dersten herkes kalıyor. Yani herkes kalıyorsa bunu öğreten kişide de sıkıntı olması lazım, bir eksikliği vardır diye düşünüyorum “