BARTIN MİLLİ EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ TAŞIYAMIYOR

Bartın İl Milli eğitim müdürlüğü tarafından Lise dengi okul öğrencilerinin taşınması için yapılan ihaleye itiraz edilmesi nedeniyle Bartın Genelinde birçok öğrenci taşınamıyor.

14 Ekim 2017 - 00:46

2017 – 1018 Eğitim öğretim yılının başladığı ilk gün Kozcağız dan gelen Öğrenci servis kazası haberi ne konu olan 34-KE …. Servis minibüsü nün plakasının iki aracın daha üzerinde olduğu bilgileri ise olayı farklı boyutlara taşıdı.

Bartın İl Genelinde İlk ve Orta Öğretimde öğrenci Servis taşımacılığı işini alan bir firmaya ayit olan klonlanmış araçların tespit edilmesine rağmen Milli eğitim Müdürlüğünün bahse konu firmanın sözleşmesini sürdürüp sürdürmediği ayrıca merak konusu.

Kozcağız ve Bartın Bölgesinde Liselerin Taşımalı eğitimden faydalanan Öğrenciler için Yapılan ihaleye itiraz nedeniyle İtirazların görüşüleceği Kamu İhale Kurumundan karar çıkıncaya kadar öğrenci taşıma işinin parası velilerden alındığı öğrenildi.

Veliler (KİK) in yapılan ihale ile ilgili vereceği kararın aylar süreceği bu süre içinde Çocuklarının servis ücretlerinin kendilerinden istendiğini söyleyerek tepki gösterdiler.

Ayrıca (KİK) Kararını açıklayıncaya kadar Geçici temin ile öğrenci servis paralarının Milli eğitim tarafından ödenerek vatandaşların mağduriyetinin giderilmemesinin nedeni ‘de merak konusu

Klonlanmış minibüslerin plaka karşılığı Milli Eğitim’de nasıl görülüyordu Paraları nasıl ödenecekti.

İhaleyi alan firmanın araç plakalarını araç şoförlerini Okul idarelerine bildirme zorunluluğu olmasına rağmen Nasıl olur da il genelinde 9 aracın plakasının aynı olduğu anlaşılamaz. Aynı plakadan 9 aracın ilin farklı bölgelerinde çalıştığını düşünerek Polisin ve Jandarmanın Trafik mevzuatı yönünde aldatıldığını ya da aldatılmak istendiğini düşüne biliriz. Ancak 9 adet aynı plaka aracın Yaptıkları servis hizmetinin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iki Plaka Üzerinden Gösterilmesine rağmen aynı plakalı 9 Aracın Fark edilmemesinin nasıl mümkün olduğunu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açıklaması gerekir. Evrakta ve uygulamada sahtecilik yapıldığı Kolluk güçleri tarafından tespit edildikten sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Söz Konusu Firma hakkında nasıl bir uygulama yapıldı.

Yine Yüklenici firmalardan bir tanesinin İl Genelinde Taşıma Yapan Öğrenci Servis Minibüslerine dokuz günlük parayı vermediği halde tekrardan ihaleye alındığı yönünde Servisçilerin şikâyetleri var ancak bu şikâyetler resmi olarak milli eğitim müdürlüğüne bildirilip bildirilmediği konusunda çelişkili açıklamalar söz konusu.

Geçen eğitim öğretim yılı içerisinde 20 civarında servis minibüsünün sözleşmelerinin noter aracılığı ile bitirilmesine rağmen aynı araçlarla yeniden sözleşme yapılmadan öğrenci taşımacılığı yapıldığı iddiaları mevcut.

Kozcağız Merkez de 18 -09 -2017 tarihinde 34-KE …. Plakalı öğrenci servisi kaza yapmasaydı kaza yapan aracın plakasının başka araçlar üzerinde olduğu Kolluk güçlerince anlaşılmasaydı İl Milli eğitim müdürlüğü olarak siz bu araçları fark edebilecek miydiniz?

Yapılan ihalenin ardından öğrenci taşıyan araçların plakaları İl Milli Eğitim ve Okul İdarelerine verilmiyor mu?

Plakalar Okul idarelerine ve İl Milli Eğitime veriliyor ise Karşıklı Çek edilmedi mi?

 İhaleyi alan firmalardan bir tanesinin Kurum içerisinde eskiye dayalı dostlukları olduğu doğrumudur.

İhaleye girin ve bu sene ismi sahte plakalara karışan firmanın sahibi ile geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürünün aynı karede fotoğraf çektirilmesi ne denli doğru dur.?  

Kurum müdürlerinin kendi kurumlarının yaptığı ihaleye giren firmalar ile bu tür yakınlaşmaları doğrumudur.?

Şimdiye kadar İl Milli Eğitim Müdürü ihaleye giren diğer firmalar ile Bu tür fotoğraflar çektirmiş midir.?

Yoksa eskiye dayalı dostluklar nedeniylemi bu poz verilmiştir. ?,,,,,

Bartın Halkı Olarak bundan 4 yıl önce Türkiye’de eğitim kalitesi sıralamasında Türkiye Beşincisi olan Bartın’ın neden 4 yıl içerisinde Türkiye 55.si olduğunu sorgulayarak bu başarısızlığın sebeplerini ve sorumlularını ortaya çıkartmamız lazım. Unutmayın Taşımalı eğitimde bulunan ve liseye giden birçok öğrencimiz Şuan itibariyle Okullarına gidemiyor devamsızlıkları baya fazlalaşmış durumda okula götüremediğiniz öğrenciden başarı beklemeniz son derece yanlış. Devletin gönderdiği para ile adam gibi ihaleyi yapamayan Öğrencileri okullara taşıyamayan kurum sorumlular hakkında derhal işlem başlatmalıdır. Ayrıca Sayın Valimiz ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Konuya el atmalı sorumlular hakkında Gerekli çalışmayı başlatmalı…
Kaynak:http://m.bartinnews.com/tr-TR/haberler/899/bartin-milli-egitim-ogrencileri-tasiyamiyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı