Banka Promosyonlarına İki Formül Promosyon nasıl Ödenecek

Promosyon ödemelerine ilişkin iki formül gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hem kamu bankalarıyla hem de özel bankalarla sıkı pazarlıkları sürdürüyor. Emekli maaş promosyonlarıona il

15 Mart 2016 - 10:06

Promosyon ödemelerine ilişkin iki formül gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hem kamu bankalarıyla hem de özel bankalarla sıkı pazarlıkları sürdürüyor. Emekli maaş promosyonlarıona ilişkin detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, hem kamu bankalarıyla hem de özel bankalarla sıkı pazarlıkları sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre; promosyonda 2 formül gündemde. İlk formül; taban tutar. Buna göre; emeklilere ödenecek promosyonda bir taban tutar belirlenecek. Bankalar, emeklilere bu tutarın altında promosyon ödeyemeyecek. Hatta emekli maaş pastasından payını artırmak isteyen bankaların rekabeti, promosyonu taban tutarın üzerine çıkaracak. Şu anda düşünülen en az tutar 600 TL. Emeklilerin kendinden maaş almasını isteyen bankalar, daha yüksek promosyon vaat edebilecek. Emekli hangi banka daha yüksek promosyon vaat ederse, ondan maaşını alacak.

PROTOKOL İMZALANACAK
Halen emeklilere maaş ödemesi dağılımında kamu bankaları yaklaşık yüzde 80'lik paya sahip bulunuyor. PTT ile bu oran yüzde 90'a ulaşırken; özel bankaların payı ise yüzde 10 civarında. Bu payı artırmak isteyen özel bankaların, rekabet içerisinde promosyon ödemesini taban tutarın üzerine çekeceği düşünülüyor. Promosyonda ikinci formül ise, tek tutar. Bankalar ile yapılan pazarlıklar sonucunda sabit bir promosyon tutarı belirlenecek. Tüm bankalar, maaşlarını şubelerinden alan emeklilere bu tutarda promosyon ödeyecek. Promosyonda hangi formülün işleyeceği, pazarlıklara bağlı olarak belirlenecek. Bu konudaki yol haritasının ay sonunda şekillenmesi bekleniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, pazarlıkların ardından bankalarla protokol imzalayacak. Emeklilerin banka promosyonuna yaz aylarında kavuşması bekleniyor.

Promosyon ödemesi emeklilerin maaşlarının yatırıldığı bankalar tarafından verilecek. Emekliler için 23 ayrı bankaya yılda 185 milyar lira yatırılıyor. Bankalar bu paraları kullanıp kâr elde ediyor.

TABAN 600 TL: En düşük promosyon tutarı belirlenecek. İsteyen banka, fazlasını vaat edebilecek. Şu an miktar 600 TL
SABİT TUTAR: Tüm bankalar emeklilere aynı promosyon tutarını ödeyecek. Promosyonda tek fiyat olacak

Öğretmenlere 4 sınav görevi TIKLA BAŞVUR

Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması