Bakandan yardımcı kitap yasağı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ziyaretler sırasında özellikle yardımcı kitaplar hakkında önemli açıklamalar yaptı .Yardımcı kitapların kesinlikle yasaklandığını üstüne bastırarak tekrarladı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Yardımcı kitapları yasakladık ama yüzde 100 doğru mudur o bakımdan hala istişaremiz devam ediyor .Ve gezisi sırasında 16 Nisan'da yapılacak olan referandum için esnaftan evet oyu istedi.

18 Mart 2017 - 09:45 - Güncelleme: 18 Mart 2017 - 11:48

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim müfredatının değiştirilmesi konusunda çalışmalarının sürdüğünü ve yardımcı kitaplar konusunu yeniden değerlendirdiklerini bildirdi. Bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak için Yozgat'a gelen Bakan Yılmaz, esnaf ziyaretinde bulundu.

Esnaf ve vatandaşlara karanfil veren Yılmaz, halk oylamasında 'evet' için destek istedi.

Bir kırtasiyeci ziyareti esnasında esnaf, velilerin Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere dağıttığı kitapların müfredatlarının zayıf olduğu yönündeki şikayetlerini Bakan Yılmaz'a iletti. Yılmaz, bunun üzerine yardımcı kitaplar konusunda bakanlığın genelgesi olduğunu anımsatarak, "Yardımcı kitapları yasakladık ama yüzde 100 doğru mudur o bakımdan hala istişaremiz devam ediyor. Bir orta yolu bulmak istiyoruz
İsteyen evladına yardımcı kitap da alabilsin. Müfredatı değiştiriyoruz, bu değiştirme esası bu. Yani evlatlarımızın alması gereken bilgilerin hepsini bir hap şeklinde dört başı mamur bir şekilde verelim.

İnşallah şu müfredatı tamamlayalım önümüzdeki yıldan itibaren bu sıkıntıyı gidereceğiz." ifadelerini kullandı. Daha sonra Bakan Yılmaz'ı karşısında gören eczacı Behçet Civelek ise duygulandı ve kendilerine desteklerinin sonsuz olduğunu dile getirdi. Civelek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazılan bir şiiri okudu. Bakan Yılmaz da Civelek'e teşekkür etti. Bakan Yılmaz, Büyük Sinema Salonu'nda 18 Mart Çanakkale Zaferi programı için hazırlık yapan öğrencilerle bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!