Bakan Yılmaz torpil iddialarına cevap verdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli olarak alınan öğretmenlerin en az 4 yıl atandıkları yerde görev yapacaklarını belirtirken, mülakatlarda torpil yapıldığı iddialarına cevap verdi. Kaynak: Milli Eğitim Bakanı Mülakatta Torpil İddialarına Cevap Verdi

25 Mart 2017 - 10:24

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli olarak alınan öğretmenlerin en az 4 yıl atandıkları yerde görev yapacaklarını ifade etti.

Doğu ve Güneydoğu’da eğitimi daha kaliteli sunabilmek için böyle bir yasa çıkardıklarını belirten Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlerin tayin isteyemeyeceğini evli olanların eşlerinin de kendilerine tabi olacağını söyledi. Yılmaz, öğretmen alımlarında yapılan mülakatlarda torpil iddialarına da cevap verdi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Haydarpaşa yerleşkesinde konuşan Yılmaz, daha kaliteli eğitim verebilmek için derslik ve öğretmen sayısını artırmaya devam edeceklerini vurguladı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, dört yıl atandığı yerde çalışma kuralını doğuya atanan öğretmenlerin ertesi yıl tayin oldukları için çıkardıklarını ifade ederken, Muş’a atanan 3 bin 500 öğretmenden 2 bin 750’sinin bir yıl sonra tayin olduğu örneğini verdi. Bu durumda öğrencilerin mağdur olduğunu, öğretmenlerin de öğrencileri tanıyamadığını söyledi.

Atandıkları yerde 4 yıl görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınacağını ve 2 yıl daha görev yaptıktan sonra tayin isteyebileceklerini belirten Yılmaz, her yıl performans değerlendirmesi yapılacağını hatırlattı. Mülakatlardaki torpil iddialarına değinen Bakan Yılmaz, öğretmenliğin anladığını anlatabilme sanatı olduğunu bunu yaparken de beden dilinin kullanılması gerektiği vurguladı. Mülakatların işi ehline verebilmek için yapıldığını, torpilin söz konusu olmadığını belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları