Bakan Yılmaz'dan şoke eden 10 bin öğretmen atama açıklaması

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı televizyon programında eğitime dair sorulara yanıt verirken 10 bin atama sorusuna atama bekleyen öğretmenleri üzecek bir cevap verdi. Daha önce açıklanan ve 2017 içerisinde yapılacağı bizzat kendisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan 10 bin öğretmen atamasının yapılıp yapılmayacağı sorusuna 2017'de atama olmayacağını söyleyen Yılmaz atamaların 2018 içerisinde olacağını söyledi.

17 Eylül 2017 - 22:47 - Güncelleme: 17 Eylül 2017 - 23:18

Katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen ek 10 bin öğretmen ataması sorusuna cevap veren Bakan Yılmaz öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı. 2017 içerisinde 30 bin öğretmen alınacağı bakanlık tarafından açıklanmasına rağmen 20 bin öğretmenin ataması yapılmış, 10 bin öğretmenin de Ağustos ayı içerisinbde yapılacağı söylenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da söylenen atamaların yapılmayacağını söyleyen Yılmaz atamaların 2018 yılı içerisinde yapılacağını dile getirdi.
Şimdi öğretmenler hükumetin ve Cumhurbaşkanının daha önce açıkladığı 10 bin öğretmen atama sözünün yerine getirilmesini ve mağduriyetlerin giderilmesini bekliyor.
Öğretmenlersitesi/Özel haber
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Ayse
  2 ay önce
  Biri su adamı bakanlıktan alsın git kardeşim kardeşim tapuda müdürlük filan yap eğitimin içine yeterince ettiniz daha da zorlama
 • Mehmet
  2 ay önce
  Yaşasın hükümetimiz.
 • Mülakat maduru
  2 ay önce
  Eğer gerçekten böyle bir açıklama yaptıysa Rabbine havale ediyorum. Her iki cihanda da hakkımı helal etmiyorum.
 • Tuna
  3 ay önce
  MEB bakanını istifaya davet ediyorum. Kendisi Ömer Dinçer den sonra ki en başarısız başkandır. Cumhurbaşkanıni kamuoyu karsisindaki imajını zedeleyecek şekilde bilgi verilmiştir. 2016 yılında binlerce öğretmen bazı adaylara mülakatlar da torpilli puan verilmesi nedeni ile mağdur olmustur. Bende onlardan biriyim ve hakkimi MEB bakanına ve MEB bürokratlarına helal etmiyorum. Biz aylardır ek 10 bin atamanın hayalini kurduk. Mağdur oldigumuz için bizi mağdur edenler vicdanlarıni temizlerler ve ek atama yaparlar sanmıştım, yanılmışım. İçim acıyor şuan ...
 • muat
  3 ay önce
  defolun
 • murat
  3 ay önce
  emeginiz emanetimizder he.!!!! Allah belanizi versin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı