Bakan Yılmaz'dan öğretmen atamaları için açıklama geldi

Öğretmenlerin merakla beklediği öğretmen atamaları hakkında konuşan İsmet Yılmaz öğretmenleri sevindirecek mi ?

01 Ekim 2017 - 13:13 - Güncelleme: 01 Ekim 2017 - 13:31

Öğretmen Atamaları Konusunda Bekleyiş Devam Ediyor. 2017 KPSS ve ÖABT'ye giren öğretmen adayları atama bekliyorlar. Peki öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Toplam kaç bin öğretmen alımı yapılacak?

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Bakan Yılmaz öğretmen atamaları konusunda neler söyledi? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yılmaz, gelecek yıl bütçenin durumuna göre 20 bine yakın öğretmen alınacağını belirterek, özetle şunları söyledi: “Gelecek yıl öğretmen alımıyla ilgili Geçen yıl 50 bin öğretmen, bu yıl 20 bin öğretmen atadık. Gelecek yıl da bütçenin durumuna göre sunacağız, muhtemelen gelecek yıl da bu sene aldığımız kadar, 20 bine yakın öğretmeni kendi ailemize katacağız. Sözleşmeli öğretmenliği iyi ki getirdiniz, herkesin dediği bu. Öğretmenlerin doğuda ve güney doğuda durma süresi bir yıl bile değil. Kaç kardeşi var, kendi odası var mı, okul gezisine götürsem katkı sağlayabilir mi ailesi? Öğretmenin bunları bir yılda öğrenmesi mümkün değil. Öğretmen kendisini geliştirsin. Türkiye’nin gelişmişliğinde en büyük pay, öğretmenlerin. Daha iyi bir sonuca ulaşmak için öğretmenlerimize gereken bilgileri aktarmak istiyoruz. Dört yıl kalacak, sonunda başarılı gördüklerimizi kadroya alacağız. İki yıl daha kalacak. Öğretmenin her bölgede çalışması esastır diye milli eğitimin temel kanununda var. Biz bu sistemle bunu yapmış oluyoruz.”

MEB Personel

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Ayten öğretmen
  2 ay önce
  Sayın Bakan Ağrıya gelde bir sor kaç kişi sözleşmeli öğretmenlikten memnun diye. Bırak batıdan geleni yerli öğretmen bile şikayetçi. Ordan bol keseden atması kolay.
 • ogretmen
  2 ay önce
  boş aciklamalar yapmaktan vazgec artik.somut bisey soyle nerde verilen sozler ek 10000 atama nerde? kim inanir size artik
 • ögretmen
  2 ay önce
  beyni olmayanin keşke ağzı da olmasa !!!
 • Ögretmen
  2 ay önce
  boş boş aciklamalar yapmaktan ne zaman vazgececek bu adan.hani verdiginiz 10000 lik ek atama sözü nereye uçtu.demagoji yapip insanlari kandiriyorsunuz ayip günah biz soramasak da Allahin adaleti büyüktür.burnunuzdan gelecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
FETÖ'den serbest bırakılan öğretmen tekrar tutuklandı
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması