Bakan Yılmaz'dan İlkokul, ortaöğretim yetiştirme (DYK) kursu açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okullarda verilen destekleme ve yetiştirme kursu (DYK) ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2017 eylül ayından itibaren okullarda spor taraması yapılacağını açıklayan Yılmaz, DYK ile ilgili olarak şunları söyledi;

11 Şubat 2017 - 13:56

Okulda eksiklik olması durumunda ise hem ilkokul hem de ortaöğretimde yetiştirme ve destekleme kurslarının açıldığını belirten Yılmaz, üniversiteye hazırlanacak bir öğrencinin kendini eksik hissettiği derste kurs alabildiğini ve bu tip ihtiyaçların da bu kurslar üzerinden karşılandığını anlattı.     

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:
"Dolayısıyla bunun dışında bir eğitim verilmesine, dışarıda özel kuruluşlarla izin vermiyoruz. Anayasa Mahkemesi’nin kararı var, biz hepsini kapatmıştık, en azından bir bilim dalında açık olması uygun olur diye. En son kanun çıktı birden fazla olanlar bu ağustos ayına kadar mutlaka kapatılacak."     

Bir bilim grubuna dönüşerek devam etmek istediğini belirten bin dolayında kurum olduğunu ifade eden Yılmaz, "Onlar devam edecek ancak bu kanun dışında olanların hepsini kapatacağız. Genel kuralımız şu, eğitim Milli Eğitim Bakanlığı kurumlarında alınır" dedi.     

Bakan Yılmaz, bir istisna olarak yerel yönetimlerin vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik bakanlık ile protokol yapmak kaydıyla eğitim verebildiğini de anlattı.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Memur
    4 ay önce
    Tüm anketleri yaparız tüm formları doldurur tüm raporları yazarız şifremiz olsa karne görüşü bile yazarız sizin hayatlarınızı kolaylaştırır okulun angaryalarını yükleniriz tabi ihtiyaçtan dolayı değil hobi olsun siye asgari ücret alırız siz de biz sözleşmeli memurları yok saymışsınız ya sayın öğretmenlerimiz aşk olsun ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu