Bakan Yılmaz'dan iki flaş öneri

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimle ilgili iki öneride bulundu.

05 Ağustos 2017 - 09:28

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamalarda şu iki önemli uyarıda bulundu:
ÖĞRETMEN OLUN

Ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilere kariyer hedeflerini de soran Yılmaz, öğretmenliğin Türkiye’de en saygın dördüncü meslek olduğunu hatırlattı. Türkiye’nin başarılı öğrencilerinin öğretmenliğe yönelmesinin eğitim kalitesinin yükselmesini sağlayacağını dile getiren Bakan Yılmaz, şunları söyledi: 

“Bugün burada olduğu gibi sınıflarda genç arkadaşlarıma ‘Öğretmen olmak istiyor musunuz?’ diye sorduğumda, artık az bir kısmı bunu istiyor. Ancak öğretmenlik Türkiye’de en saygın mesleklerden biri. Yapılan bir araştırmada doktorluk, akademisyenlik, hakimliğin ardından dördüncü sırada öğretmenlik geliyor. Bu alan bazıları tarafından itibarsızlaştırabiliyor. Ama öyle değil, biz bu mesleğe değer veriyor ve öğrencilerimizin bu alana yönelmesini istiyoruz.”

ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖNCE KONUŞMASINI İSTİYORUZ

Bakan Yılmaz merkezde müzik ve yabancı dil atölyelerinde de öğrencilerle buluştu. Gençlerin özgüven kazanmaları için bir müzik aleti çalmaları gerektiğini dile getiren Yılmaz, “İstiyoruz ki, gençlerimiz bir müzik aleti çalsın. Bu onların özgüvenini geliştirecek. Türkiye’de yabancı dilde grammer odaklı bir eğitim veriliyordu. Biz yeni müfredat düzenlememizde gençlerimizin önce konuşmasını istiyoruz. Ardından grammeri öğrenirler. Türkiye’de hata yaparım, diye konuşmuyoruz. Ama bir iki hata yapmak önemli değil. Umarım genç arkadaşlarım bu korkuyla öğrendikleri yabancı dili konuşmaktan çekinmez” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sen bi karışma...
    3 ay önce
    Devlette maaşımızı tam versin veya dolaylı haraç-verğileri kaldırsın biz evladımızı eğitiriz bakan kardeş...sen bi bizi bize bırak biz eğitiriz..hemde güzel eğitiriz..yaranma kaygısı-yalakalık zorbalık-korku kaygı olmadan özgürce eğitiriz..birey olurlar-adam olurlar.....teba değil-köle değil....kelle değil...kaldırın şu devam mecburiyeti ve eğitim baskısını, milleti kendinize ve uydurup durduğunuz eğitim sistemine mecbur -mahkum etmekten vazgeçin artık..zaman doldu rabb başınıza geçirivericek bişeyleri..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı