Bakan Yılmaz açıkladı: 20 bin atama yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, canlı yayında katıldığı bir televizyon programında "2018 yılında 20 bine yakın öğretmenin atamasını yapacağız." sözleriyle atama bekleyen yüzbinlerce öğretmende hayal kırıklığı yarattı.

20 Eylül 2017 - 11:43 - Güncelleme: 20 Eylül 2017 - 13:21

Her yıl yaklaşık 1.2 milyon öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin kaldırılmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber’de katıldığı canlı yayında eğitimle ilgili soruları yanıtladı. Bakan Yılmaz, çocukların 25 yaşına kadar sınavdan sınava koşturduğunu vurgulayarak, yeni sistemi bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu’na sunacaklarını söyledi. 

Bakan Yılmaz ayrıca atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi vererek," Geçen yıl 50 bin öğretmenin atmasını yaptık. Bu yıl 20 bin yaptık. Gelecek yıl da talebimizi sunacağız ve bütçenin durumuna göre izin verecekler. 2018 yılında 20 bine yakın öğretmenin atamasını yapacağız. " dedi.

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • rüya
  2 ay önce
  manşette müjde diye ver. haberin içeriğinde hayal kırıklığı olarak belirt. tarafın ne öğretmenler sitesi!... medya! kendine gel.
 • müjde
  2 ay önce
  Allahınızdan bulun
 • öğretman
  2 ay önce
  la yeter artık.. valla diplomayı yırtıp atacam dalga gaçiyorlar bunlar. bi daha oy alırsınız bizden bekleyin!..
 • ayşe
  2 ay önce
  Cumhurbaşkanımız teogu bir cümlesiyle çözdü öğretmen atamalarındaki başarısız tutumada el atmasını bekliyoruz öğretmen sınavını kazanan kişiyi ataması yapılacak çocuklarımızı tekrar sınava sokmak saçmalık atanmayı kazanan çocuklarımızın bir sene işsiz beklemeleri daha saçmalık işini düzgün yapmayan milli eğitim bakanı bu işedemi Cumhurbaşkanımız el atsın istiyorsunuz kasımda mulakat şubatta göreve başlamalarını istiyoruz atanmayı hakedenlerin
 • Ahmet
  2 ay önce
  teogu babam mı getirdi sonra çocuklar yarış atına dönüştü diyorsunuz
 • tuna
  2 ay önce
  Allahınızdan bulun..umarım çocuklarınızın burnundan fitil fitil gelirr..umut ve emek bu başka bişey değil çünkü
 • sinem
  2 ay önce
  tek atama yapıp bütün sene sürekli atama yapmış gibi davranıyorsunuz...yazıklar olsun bu kadar öğretmeni mağdur ettiniz.
 • deutschlehrer
  2 ay önce
  yani açık açık 2019da atama yapacağız ondan önce atama yok demiş seçim hesapları başlamış
 • ayla bilir
  2 ay önce
  kazananlar bile bir sene işsiz güçsüz gezecekler tekrar sınavada girecekler sınav ücretlerini hiç söylemiyorum yazıklar olsun ak partiden soğutmada en başarılı bakan milli eğitim bakanı
 • Keypiss
  2 ay önce
  Bunu müjde başlıklı vermek müthiş . 2017 ağustosta sınava gir 2018 Eylül'de atama olursa . Bu tarihler arasında yine bir sınav olması müjde değil mi ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı