Milli Eğitim Bakanlığından bütün öğretmenleri ilgilendiren önemli bir açıklama yayınlandı. Milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmen aylardır beklediği müjdeyi verdi. Bakan Tekin müjdesi Web resmi sitesi üzerinden duyurarak kamuoyuyla paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin beklediği alan değişikliği konusunda adım attı. Bakanlık öğretmenlerin alan değişikliği duyurusunda resmen yayınladı. 
Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuzda, alan değişikliği yapacak öğretmenlere ilişkin detaylar ve yapılması gerekenlerle birlikte atama süreçleri yer aldı. Başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru sürecinin nasıl işleyeceği, başvuru tarihleri, atama tarihleri ve atanan öğretmenlerin göreve başlaması gibi konular yer aldı.

Bu duyuru ile birlikte çok sayıda öğretmen beklediği alan değişikliğini yapma imkanına kavuştu.

Öğretmenlerin başvuruların ardından alan değişikliği işlemleri gerçekleşecek ve ataması yapılan öğretmenler yeni branşındaki görevine başlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada alan değişikliğini çok tasvip etmediğini, ancak öğretmenlerin taleplerine de göz yummayacağını, öğretmenlerin var olan sıkıntısını gidermek için adım atacağına söylemişti.bu açıklamanın ardından Milli Eğitim Bakanlığına talimat veren bakan Tekin, öğretmen alan değişikliği duyurusunun yayınlanmasını sağladı.

Sizler de alan değişikliği ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi yorum kısmına yazarak sesinizi bakanliga duyurabilirsiniz 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur maaş zammı ve emeklilerin gelirinin artırılmasına açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan memur maaş zammı ve emeklilerin gelirinin artırılmasına açıklama