Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı Eğitim Bir Sen EBS’den yeni müfredata besmele Allah fetva itirazı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği öğretmen atama takvimi, atanacak öğretmen sayısı ve mülakat ile ilgili açıklama yapan bakan Tekin, öğretmen atamalarına yönelik net ifadeler kullanmaktan kaçındı.

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama takviminin ne zaman açıklananacağına yönelik olarak açıklama yaptı. Bakan Tekin öğretmen atama takviminin bayram sonrasında toplanacak olan kabinede gündeme getirileceğine inandığını söyledi. Bakan Tekin, konunun kabine toplantısının ardından netlik kazanacağına inandığını belirtti. Ancak kabinede gündeme gelip gelmemesi ve gelmesi durumunda sayının kesinleşip kesinleşmeyeceği konusunda net ifade kullanmadı.

ÖĞRETMEN ATAMA SAYISI

Bakan Yusuf Tekin, öğretmen atama sayıları ile ilgili olarak da açıklama yaptı. Gündemde olan bütün sayıların gerçeği yansıtmadığını belirten Bakan Yusuf Tekin, Maliye Bakanlılığından olabilecek en yüksek düzeyde atama kadrosu talep ettiklerini ve en fazla atama yapmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Ancak Bakan Tekin bu konuda da kesin bir rakam vermedi.

MİLAKATTA BELİRSİZLİK

Öğretmen atamalarında mülakat yapılıp yapılmayacağı ile ilgili olarak da konuşan Bakan Yusuf Tekin, mülakat hususunda herhangi bir değişiklik olmadığını, değişiklik yapılması ile ilgili bir çalışma da olmadığını ve bu konu hakkında da bayramdan sonra karar verileceğini belirtti.