Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik düzenlemesini içeren, içerisinde öğretmenlerle ilgili çok sayıda madde barındıracak olan yeni ÖMK ile ilgili açıklama yaptı.

Bakan Tekin, öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin cezasını artırmaya yönelik maddelerin de yer aldığı Öğretmenlik Meslek Kanunu Yeni ÖMK'nın taslağının haftaya TBMM'ye geleceğini duyurdu. 

Devamsızlık için yeni düzenleme müdürlere beklenen yetki verildi Devamsızlık için yeni düzenleme müdürlere beklenen yetki verildi

Tekin, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Öğretmenlik Meslek Kanunu'na ilişkin çalışmaların" sorulduğu Bakan Yusuf Tekin, şunları kaydetti:

"Öğretmenlere karşı uygulanan şiddetin cezasını artırmaya yönelik maddelerin de yer aldığı öğretmenlik meslek kanunu haftaya Meclis'e gelecek. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, Külliye çalışmaları sona erdi. Önümüzdeki hafta Meclis'te eğitim komisyonuna gelir. Süreç bitti, önümüzdeki hafta Meclis'te eğitim komisyonunda tamamlanır. Külliye'deki ilgili kurullarla koordinasyon toplantımızı Cevdet Bey ile yaptık. Redaksiyonunu yapıyoruz. Grup Başkanı imza sürecini takip edecek."