Bakan Selçuk: "Yeni lise modelinde öğretmen ihtiyacı artacak"

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda canlı yayın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eskisinden daha çok öğretmene ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Bakan Selçuk: "Yeni lise modelinde öğretmen ihtiyacı artacak"
22 Mayıs 2019 - 14:10

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz hafta sonunda tanıtılan yeni eğitim modeli ile öğretmenlerin norm fazlasının olmayacağını ve aksine daha fazla ihtiyaç oluşacağını belirterek, özellikle sanat ve spor alanındaki öğretmenlere ihtiyaç bulunduğunu vurguladı. Öğretmenlere olan ihtiyacın yeni okul, ortaokul ve lise modelleri ile azalmayacağını ifade eden Bakan Selçuk, aksine daha da artacağını söyledi.

Yeni Öğretmen Alımı Yapılacak Mı?

Bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlere de değinen Selçuk, burada önemli olanın öğretmenlerin norm kadrosuna bakarak karar vermek olmadığını ve öğrencinin geleceğine hizmet etmek olduğuna dikkat çekti. ‘Norm fazlası öğretmenler olacağı ve on binlerce öğretmenin boşa çıkacağı’ haberlerine itiraz eden Selçuk, böyle bir şeyin olmayacağını, hatta biraz daha ihtiyaç olacağını tekrarladı. Yeni öğretmen alımı yapılıp yapılmayacağı sorusuna ise Bakan Selçuk verdiği yanıtta “İmkânlar ölçüsünde tabii ki” dedi.

Bu haber 885 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort