erkek protez saçthemeforest temaları

Bakan Selçuk'tan Toplu Sözleşme Görüşmelerine İlişkin İlk Açıklama!

Toplu sözleşme görüşmeleri bugün başlarken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ise; memurların zam pazarlığı konusunda talep ve imkânları bir arada değerlendirerek makul sonucu tesis edecekleri açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk'tan Toplu Sözleşme Görüşmelerine İlişkin İlk Açıklama!
01 Ağustos 2019 - 15:48

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisini ilgilendiren ve 2020 ile 2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşmesi görüşmeleri bugün başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan toplantıya, Kamu İşveren Heyeti temsilcileriyle Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz ve hizmet kollarında yetkili sendikaların temsilcileri katıldı.

Görüşme sürecinin etkili ve sonuç odaklı şekilde yürütülmesine tarafların önem vermesi gerektiğine işaret eden Bakan Selçuk, yaklaşan Kurban Bayramı tatilini göz önüne alarak çalışma takvimini belirleyeceklerini söyledi. Konfederasyonların ve sendikaların sunduğu ve kamuoyuyla da paylaşılan 800'ü aşan talep olduğunu dile getiren Bakan Selçuk, bu taleplerin yarından itibaren başlayacak çalışma komisyonlarınca ön değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra ikinci masa toplantısında müzakerelere devam edileceği bilgisini verdi.

Memur Maaşlarına İlişkin Bilgiler Verdi

Ortalama devlet memuru aylığının 2002 yılında 578 TL iken, 2019 Temmuz ayı itibarıyla 4.481 TL'ye yükseldiğini hatırlatan Bakan Selçuk, ortaya koyulan bu başarı tablosunda herkesin payı bulunduğunu söyledi. Bunun için sendikalar ve konfederasyonlar ile diyalog içerisinde olmaya önem verdiklerini dile getiren Bakan Selçuk, bugün başlayan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin de bu başarı sürecinin en güzel şekilde devamını getireceğini sözlerine ekledi.

Bu haber 1213 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort