Bakan Selçuk'tan öğretmenlere son dakika mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm öğretmenlere ve öğrencilere yönelik olarak yayınladığı mesajda paydaşların Kurban Bayramı'nı kutladı. Selçuk'un "Öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum." dediği bayram mesajı şöyle:

19 Ağustos 2018 - 20:31

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Evlerin, sofraların, rızkın paylaşılarak insanlığın yeşertildiği, dargınlıkların barışa, farklılıkların zenginliğe dönüştürüldüğü bir mübarek bayrama daha kavuşulduğunu belirten Selçuk, bayramların, insanlığa verilebilecek en önemli mesajların başında geldiğine işaret etti.

Çocukların masumiyetiyle değer kazanan, onların sevinci ve tebessümüyle güzelleşen bayramların, ruh dünyasını ferahlatan özel günler olduğunu vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti: "İçinde bulunduğumuz yüzyılın dayattığı tüm kutuplaşma ve kuşatmalara karşı bayramlarımız, 'Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası' dizelerindeki Yunusça cevaptır.

Bu düşüncelerle öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, Yüce Allah'tan ülke ve milletçe, birlik ve beraberlik içinde geçireceğimiz nice bayramlar diliyorum." Selçuk, mesajında, bayramda direksiyon başına geçecek sürücüleri de uyararak, "Sürücülerimizi sabırlı ve dikkatli olmaya, mutlaka ama mutlaka trafik kurallarına uymaya çağırıyorum. Siz olmadan bayram olmaz." ifadesini kullandı.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sevgi altın
  1 ay önce
  Bayram gelmiş neyimize..2017 kppsye girenlerin içi yanıyor iyi bayramlar sizlerede..
 • Göksu
  1 ay önce
  Tşk sayın bakanım ilk defa kendimizden biri olarak gördüğümüz bir bakana sahip olduk . Alacağınız kararlarım samimi olduğuna geçmiş icraatlarınıza bakarak anlayabiliyoruz ve ardında bir art niyet aramıyoruz
 • öyle feryatlar ki
  1 ay önce
  mülakatlar da hakları gasp edileden öğretmen adayları na bayram yok.onlar dua dalar.feryatta yani
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni zam sistemi
Yeni zam sistemi belli oldu, eski sistem kaldırıldı, işte yeni...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...