Bakan Selçuk'tan Öğretmenlere Çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Öğretmenler Kupası müsabakalarına katılmaları için 1 milyonu aşkın meslektaşına çağrıda bulundu.

Bakan Selçuk'tan Öğretmenlere Çağrı
04 Ekim 2019 - 14:01

1 milyonu aşkın meslektaşına çağrıda bulunan Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı olarak sporun birleştirici gücüyle tüm öğretmenleri sahada buluşturmaya hazırlandıklarını belirtti. Türkiye Öğretmenler Kupasının hazırlıklarının tamamlandığını ve etkinliklerin bu ay içerisinde başlatılacağını söyledi. Öğretmenleri 7-16 Ekim’de başvuruda bulunmaları konusunda davet eden Selçuk şunları söyledi:

‘’Kaybedenin olmadığı, kalplerin aynı heyecanla attığı bir turnuva için gün sayıyoruz. Bütün meslektaşlarımla aynı heyecanı yaşamak için Türkiye Öğretmenler Kupası’nda buluşuyoruz. Organizasyon ile öğretmenlerin motivasyonlarını arttırıp, okullar arası iletişimi kuvvetlendirmeyi ve sporu geniş kitlelere yaymayı hedefliyoruz. Sporun birleştirici gücü ile öğretmenler arasındaki birlik ve dayanışma ruhunu, öğretmenler odasından hayatın her alanına taşıyacağız. Tüm öğretmenlerimizi müsabakalara çağırıyorum.’’

Yapılan turnuvaya resmi ve özel okullarda çalışan tüm öğretmenler katılabilecek. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün uygulama talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları geçerli olacak. Turnuva kapsamında her ilçe kendi bünyesinde ayrı takımlar oluşturacak. Her öğretmen bir takım ve bir branşta müsabakalara katılabilecek. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonları iş birliği ile hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, voleybol, basketbol ve masa tenisi branşlarında yarışacak.

Başvurular 7-16 Ekim tarihleri arasında alınacak ve başvuruların ardından 21-30 Ekim’de yapılacak olan il birinciliği müsabakalarının sonuçları 31 Ekim’de duyurulacak. İç Anadolu, Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz 1, Karadeniz 2, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere sekiz bölgenin bölge birincilerinin belirleneceği müsabakalar 4-12 Kasım’ da yapılacak ve sonuçlar 13 Kasım’da duyurulacak. Her bölgenin birincisi Öğretmenler Günü haftasında Ankara’da şampiyonluk için yarışacak. Türkiye finalinde ilk üçe kupa, sporculara madalya ve başarı belgesi verilecek.

 

Bu haber 869 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum