Bakan Selçuk'tan Mesleki Eğitime İlişkin Mesajlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından “#eğitimdedeğişimbaşladı” etiketi ile yaptığı paylaşımlarda kamuoyuna bilgiler aktardı.

Bakan Selçuk'tan Mesleki Eğitime İlişkin Mesajlar
30 Temmuz 2019 - 08:34

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şahsi Twitter hesabından “#eğitimdedeğişimbaşladı” etiketi ile yaptığı paylaşımlarda kamuoyuna hem bilgiler aktarıyor hem de çeşitli mesajlar iletmeye devam ediyor. Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı son iki paylaşımda mesleki eğitim konusuna değindi.

Mesleki eğitimde atağın devam ettiğini belirten Bakan Selçuk, Prof. Dr. Hüseyin Toros'un İTÜ Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi’nde müdür olarak göreve başlayacağı bilgisini verdi. Okuldaki ilk dersi İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın vereceğini belirten Bakan Selçuk, lisedeki öğretmenlere ilaveten öğretim üyelerinin de katkılarının olacağının işaretlerini verdi.


Diğer bir paylaşımında 1 dakikalık kısa bir video yayınlayan ve Mesleki Eğitim Merkezleri konusuna değinen Bakan Selçuk, öğrenciler için alanında %88 istihdam oranı bulunan söz konusu eğitim kurumlarında haftanın 1 günü okulda ve 4 günü işletmede uygulamalı eğitim verildiğini belirterek, ilk günden itibaren sigorta + maaş imkânı ile 1. nakil dönemi tercih başvurularının başladığı bilgisini aktardı.


Bu haber 690 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum