Bakan Selçuk'tan Duygusal Paylaşımlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından gündemdeki eğitimle ilgili gelişmelere ilişkin paylaşımlarda bulundu.

Bakan Selçuk'tan Duygusal Paylaşımlar
10 Ağustos 2019 - 10:39

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyayı etkin olarak kullanmaya devam ediyor. Bakan Selçuk son olarak, Twitter hesabından dün ataması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen için paylaşımda bulunurken, ayrıca LGS kapsamında dün belli olan yerleştirmeye esas 2. nakil işlemlerine ilişkin kısa bir değerlendirmede bulundu. Bakan Selçuk, yine karşılaştığı bir okul müdürünün makam odasını tasarım-beceri atölyesine dönüştüreceğini paylaştı.


Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Sevinci

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda, dün ataması gerçekleştirilen sözleşmeli öğretmenlerin sevinç anlarına ilişkin görüntüleri değerlendirdi. Öğretmenliğe adım atanların sevincinin hayatları boyunca devam etmesini, öğrencilerinin her gün böyle gülmesini ve her güne aynı aşkla başlamalarını ümit eden Selçuk, öğretmenlik hayalinin şefkati ve gayreti olmayanın yapabileceği bir iş olmadığına dikkat çekerek, bunu ancak böyle sevinebilenlerin başarabileceğine işaret etti.


Makam Odasını Tasarım-Beceri Atölyesine Çevirecek Müdür

Bakan Selçuk başka bir paylaşımda ise, bir okul müdürü ile karşılaştığını ve müdürün kendisine okulunda tasarım-beceri atölyesi kuracaklarını ve daha fazla alana ihtiyaç bulunduğunu belirterek kendi odasını atölyeye çevireceğini söylediğini paylaştı. Selçuk, bunu ise; “Kendi odasını öğrencisine tahsis eden okul müdürü... :)” ifadesi ile paylaştı.


Liselere Yerleştirme Sonuçları

Bakan Selçuk, dün açıklanan LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçlarına ilişkin yaptığı paylaşımda da, liselere yerleştirme takviminin tıkır tıkır işlediğini ifade etti. İkinci nakil sonunda öğrencilerin %99'unun istediği bir okula yerleştiğini belirten Selçuk, yerleşemeyen öğrenciler için nakil komisyonlarının görevde olacağını ve başvuruların 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacağını paylaştı.

Bu haber 867 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sözleşmeli öğretmen eşi
    1 yıl önce
    Sözleşmeli öğretmenlere eş özrü tayini gelmediği sürece, herşey yolunda ve duygusal.olamaz. sozlesmeliler için 1 Eylül kara gündür.

Şişli Eskort