Bakan Selçuk'tan Bilgilendirme ve Hatırlatmalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram ve Twitter hesaplarından yaptığı paylaşımlarla bilgilendirmelerde bulundu.

Bakan Selçuk'tan Bilgilendirme ve Hatırlatmalar
22 Ağustos 2019 - 13:04

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter ve Instagram hesaplarından yaptığı paylaşımlarda 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimini hatırlatırken, aynı zamanda “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili olarak yaşanan sürece ilişkin bilgiler verdi.

Twitter hesabından öğrencilere hatırlatmada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 9 Eylül 2019 tarihinde açılacağını, ilk ara tatilin 18-22 Kasım günleri arasında, yarıyıl tatilinin 20-31 Ocak günleri arasında ve ikinci ara tatilin de 6-10 Nisan günleri arasında olacağını hatırlatarak, okulların 19 Haziran 2019 tarihinde kapanacağı bilgisini verdi.


Bakan Selçuk, Instagram hesabından ise “Sıfır Atık Projesi” hakkında paylaşımda bulundu. Projeye 32.000 okulun başvuruda bulunduğunu belirten Selçuk, köylerdeki geri dönüşüm konusunda köylülerin hassasiyetine dikkat çekti. Köylülerin atığı değerlendirmenin yolunu kendi pratik zekâsıyla bulduğunu vurgulayan Selçuk, bunun bir öz bilgi olduğunu ve kuşaktan kuşağa aktarıldığından bahsetti. Anadolu insanının bilincine, kabiliyetine ve dönüştürücü üretkenliğine geri dönülmesi gerektiğine dikkat çeken Selçuk, daha kat edilecek yol olduğunu ilave etti.


Bu haber 643 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort