Bakan Selçuk Şehit Yakınları Ve Gaziler İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleri ile bir araya geldi.

Bakan Selçuk Şehit Yakınları Ve Gaziler İle Buluştu
17 Temmuz 2019 - 13:39

Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda 15 Temmuz gazileri ve şehit aileleri ile buluşan Bakan Ziya Selçuk, şehitlerin ülkenin bağımsızlığı için canlarını feda ettiğini ve gazilerin bu toprakların kaderi için gözlerini kırpmadan bedenlerini ortaya koyduğunu belirtti. Bizlere düşenin bu kutsal emanete sahip çıkarak bu emanetin gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılmasını sağlamak olduğuna vurgu yapan Selçuk, şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini ifade etti.

MEB çalışanı gaziler ve şehit yakınları da Bakan Selçuk ile bir araya geldiklerinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile belirttiler. Buluşmada ayrıca şehit yakınları ve gaziler 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin öneri ve düşüncelerini de Bakan Selçuk'a ilettiler.

Ayrıca, 2023 Eğitim Vizyonu ile ortaya konulan başlıklara ve anlayış değişikliğine sahip çıkılmasını Bakan Selçuk'tan isteyen 15 Temmuz gazileri, eğitim alanında gerçekleştirdikleri saha çalışmalarını ve tecrübelerini Ziya Selçuk ile paylaştılar. Bakan Selçuk, 15 Temmuz gazilerinin anlattıklarını dinledi ve notlar aldı. Görüşmenin sonunda Bakan Selçuk tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andı, gazilere şifa ve sağlıklı ömür diledi.

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort