Bakan Selçuk Öğretmenler İle Buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye genelinde devam eden öğretmenler ile buluşma programları kapsamında Erzincan'a geldi.

Bakan Selçuk Öğretmenler İle Buluştu
27 Haziran 2019 - 15:18 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 15:20

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzincan'da “Hayırseverler Buluşması”nın ardından “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları”na katıldı. Erzincanlı meslektaşlarına 2023 eğitim vizyonu ve projelerini anlatan Ziya Selçuk, daha sonra Erzincan Valiliği'ne geçerek buradaki şeref defterini imzaladı ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erzincan'ın eğitimdeki temel göstergelerini dikkate alıp kentin fotoğrafını çekmek ve görüş alış-verişinde bulunmak üzere geldiğini söyleyen Bakan Selçuk, yaptıkları istişareler sonucunda alınması gereken tedbirleri konuştuklarını ve söz konusu tedbirlerin hangi aşamada ne kadar süre içerisinde ne şekilde yapılacağına ilişkin planlamalar gerçekleştirileceğini belirtti.

Erzincan'ın eğitimde daha ileriye taşınması için gayret edeceklerini anlatan Selçuk, ziyaret ve temasların eğitimin ilerlemesine büyük katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu söyledi. Bakan Selçuk daha sonra Erzincan valisi Ali Arslantaş ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'u makamlarında ziyaret etti.

Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı

Bu haber 2721 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum