erkek protez saçthemeforest temaları

Bakan Selçuk: "Her çocuğun kendi içinde müfredat vardır"

İstanbul'daki Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi'ndeki Kızlar İçin Vizyoner Hedefler Projesi (VİZE) Görev 1.3. Rozet Töreni’ne katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada bir konuşma gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk: "Her çocuğun kendi içinde müfredat vardır"
01 Mayıs 2019 - 10:23

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, törendeki konuşmasına öğrencilerin okuldaki derslerin veya aldıkları diplomanın standart olduğunu belirterek başladı. Her çocuğun kendi içinde müfredat olduğunu belirten Bakan Selçuk, dışarıdaki müfredattan içerideki müfredatın çok önemli olduğuna işaret etti. Öğrencilerin imam hatipli olmanın gururu ile bir kimlik inşa ediyor olması ve kendilerini yetiştirmelerinin çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, konuşmasının devamında bazı hususlara dikkat çekti.

“Okulun tek başına bir kıymeti bulunmuyor”

Okulun tek başına bir kıymeti bulunmadığını ifade eden Selçuk, okulu kıymetlendirenin ise idareciler, öğretmenler ve hayalleri olan öğrenciler olduğunu vurguladı. “Parlayan Nesneler Sendromu”na da dikkat çeken Selçuk, içerisinde bulunan çağın gençleri manipüle ettiğini dile getirdi. 5-6 sene sonra gençlerin neyi tüketeceğini, neyi giyeceğini ve içeceğini, neyi beğeneceğini şimdiden belirlenip manipülasyon yapıldığına dikkat çeken Selçuk, o nedenle sürekli parlak nesneler gösterildiğini ve gençlerin düşünmesini, içine dönmesini ve denge kurmalarının önlenmeye çalışıldığını ifade etti. Dışarıda çok fazla uyaran obje bulunduğunu belirten Selçuk, insanın dışına yatırım yapılmasının istendiğini ve bir insanın dışına ne kadar yatırım yaparsa içinin o kadar fakirleşeceğini söyledi.

Öğrencilere Tavsiyelerde Bulundu

Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin düşünce yapılarını oluştururken ezberlerden uzak durmalarını ve farklı düşüncelere açık olmanın meselelerin daha iyi anlaşılmasını sağlayacağını söyledi.

Bu haber 1041 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort