Bakan Selçuk, EBA Üzerinde "Akıllı Öneri Sistemi" Çalışmasını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise son sınıf öğrencilerinin üniversite tercihlerinde hedeflerine ulaşabilmeleri için yeni geliştirdikleri özel çalışma programı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk, EBA Üzerinde "Akıllı Öneri Sistemi" Çalışmasını Duyurdu
12 Ağustos 2019 - 13:56

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada, yeni eğitim yılında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden kullanılabilecek yeni bir özel çalışma programı hakkında bilgiler sunuldu. Lise son sınıf öğrencilerinin üniversite tercihlerinde hedefledikleri bölümlerde eğitim alabilmeleri için kişiye özel çalışma programının oluşturulacağını belirten Bakan Selçuk, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeni hizmetlerin hayata geçirileceğini söyledi.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında EBA portalında yer alan içeriklere ilave olarak öğretmenlerin etkileşimli tahtalar sayesinde kullanabilecekleri yeni içeriklerin de yer alacağı belirtildi. 11. ve 12. sınıfı öğrencilerinin üniversite tercihleri kapsamında hedeflerine ulaşabilmeleri için EBA üzerinden akıllı öneri özellikli bir sistem geliştirildiği kaydedildi. Geliştirilen sistemden öğrencilerin yanında aynı zamanda ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin de faydalanabileceğini belirten Bakan Selçuk, yeni eğitim döneminde bu sistemi hizmete açmayı planladıklarını aktardı.

EBA portalı üzerinden önümüzdeki dönemde kişiselleştirme konusunda çalışmalar yürütecekleri bilgisini veren Selçuk, öğrencilerin kendi performanslarını izleyebilecekleri, sınav tarihlerini takvimden takip edebilecekleri, eksik oldukları ders konularıyla ilgili içeriklerden faydalanabilecekleri ve bireyselleştirmeye olanak tanıyan yeni bir platformun oluşturulacağını ifade etti.

Bu haber 973 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum