Bakan Selçuk: "Artık sınıf geçme kolaylığı olmayacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir canlı yayın programında orta öğretim modeli ile ilgili soruları cevapladı.

Bakan Selçuk: "Artık sınıf geçme kolaylığı olmayacak"
27 Mayıs 2019 - 10:54

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu olarak ortaöğretim modeli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, sınıf geçme yönetmeliğinin tekrar gözden geçirildiğini ve ortalamayı tutturarak sınıf geçme gibi bir kolaylığı bundan sonra çok fazla gündemde tutmamak istediklerini söyledi.

Bakan Selçuk sınıf geçme ile ilgili olarak şunları söyledi. Temelde sınıf geçmenin kolay olduğu takdirde dört işlem bilmeden lise mezunu olunabileceğini ifade eden Selçuk, böylelikle giderek ülkenin öğretim düzeyinin düşmeye başlayacağını vurguladı. Üniversite sınavlarında yapılan net doğru sayılarının da azalacağını belirten Selçuk, bir öğrencinin belirli derslerden yüksek not alarak hiç beklemediği derslerden geçiyorsa, bunu sorun olarak görmek gerektiğini söyledi. Öğrencilerin derslerini belirli bir düzeye kadar öğrenene kadar o derslerle ilişki içerisinde olması gerektiğine dikkat çeken Selçuk, bu konuda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Öğretmenin sınıftaki gücünü ve itibarını dikkate almak zorunda olduklarını belirten Selçuk, öğrencinin sınıf geçmeyi garantilediği takdirde bu durumda bir öğrenme atmosferinin oluşmadığını söyledi.

Bu haber 1243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort