Bakan Müezzinoğlu'n dan önemli açıklamalar

Bakan Müezzinoğlu, taşeron işçilere kadro, torun bakan büyükannelere verilecek maaş, emekli maaş promosyonu, emeklilikte yaşa takılanlar ve istihdam konularında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.Haberin detayı ve gündem haberlerini doğru ve güvenilir adresten takip etmek için bizden ayrılmayınız

10 Şubat 2017 - 10:28

Müezzinoğlu'ndan taşerona kadro emeklilik yaşı promosyon ve büyükanne maaşı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu, taşeron işçilere kadro, torun bakan büyükannelere verilecek maaş, emekli maaş promosyonu, emeklilikte yaşa takılanlar ve istihdam konularında kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Büyükannelere torun bakım maaşı; Proje kapsamında ilk etapta 10 ilde 6 bin 500 ailenin bu teşvikten faydalanacağını belirten Müezzinoğlu, pilot uygulamanın yaygınlaştırılacağını söyledi. İstihdamı artırmak için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, torununa 8-9 saat bakabilecek babaanne ve anneannelere 425 lira maaş ödeneceğini söyledi.

Taşeron işçilere kadro; Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, taşeronların kadro sorununu kamu reformu paketi içerisinde çözüme kavuşturacaklarını belirtirken, taşeron işçileri inşallah 2017 yılı içerisinde kadroya geçireceğiz ifadesini kullandı. Konuyu referandumdan sonra ele alacaklarını söyleyen Müezzinoğlu, taşeron işçiler biraz daha sabretsinler yakında kadroya alacağız dedi.

Emeklilikte yaşa takılanlar; Emeklilikte yaşa takılanlara bu konuda bir müjde veremeyeceğini söyleyen Bakan Müezzinoğlu, sistemin uzun yıllara dayandığını kaydetti. Emeklilik yaşının 2008 yılında değiştiğini hatırlatan Müezzinoğlu, emeklilikte yaşa takılanların sabırlı olmalarını, kalan birkaç yıllarını da çalışarak emekli olmalarını tavsiye etti.

Emekli maaş promosyonu; 12 milyona yakın emekliyi kapsayan maaş promosyonu sorununu uzun süren pazarlıklar sonucunda çözdüklerini hatırlatan Müezzinoğlu, üç özel üç de kamu bankası ile emekli promosyonu protokolünü imzalandığını ve 1 Mart 2017 tarihinden itibaren emeklilerin hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

Kaynak: MYMEMUR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri