Bakan Mahmut Özer, Okulların Açılmasına Yönelik Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanlı Mahmut Özer'den Okulların Açılmasına Son Dakika Açıklaması: Her İl İçin Ayrı Ayrı değerlendiriliyor. İşte flaş açıklamanın detayları:

Bakan Mahmut Özer, Okulların Açılmasına Yönelik Açıklama Yaptı
24 Ağustos 2021 - 19:30
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül 2021'de okulların açılmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Hazırlıklara ve sürece değinen Özer'in açıklamaları ve haberin detayları şöyle:

Bakan Özer:

'Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız.'

MEB'den yapılan açıklamaya göre; 

Bakanlık, eğitim öğretim yılı başlangıcı öncesinde salgın koşullarında alınacak hijyen tedbirleri, afet bölgelerindeki okulların onarımları gibi her konuyu ayrı ayrı ele alarak sürekli takip ediyor ve illerin özelliklerine göre durumu da ayrıca masaya yatırılıyor. Türkiye'de en çok öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanının bulunduğu İstanbul ilinin eğitim öğretim yılı hazırlıkları da Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in başkanlığında Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Ahmet Emre Bilgili ve Sadri Şensoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ilçe kaymakamları, birim amirleri ve İstanbul İl Milli Eğitimi Müdürü Levent Yazıcı'nın katıldığı toplantıda ele alındı.
Video konferans yönetimiyle düzeblenen İstanbul İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; okulların personel, kaynak ve malzeme gibi eksikliklerinin giderildiğini, kentteki tüm okulların yeni eğitim yılına hazırlandığını belirterek şöyle konuştu:

"Tüm çalışma arkadaşlarımız sahada hazırlıkların yürütülmesi sürecinin içerisinde yer alıyor. 6 Eylül'de öğrencilerimizi okullarımızda karşılamaya hazırız. Diğer illerimizde olduğu gibi İstanbul'da da Sağlık Bakanlığımız ile birlikte belirlediğimiz Kovid-19 salgınında okullarda alınması gereken önlemler büyük bir hassasiyetle uygulanacak. Valiliğimizin koordinasyonunda il yöneticilerimiz, okul yönetimlerimiz, öğretmenlerimiz, psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle yüz yüze eğitimin bir kez daha aksamaması için tedbirlerimize sıkı sıkıya sarılacağız. Maske ve hijyen koşullarının sağlanması ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm finansal kaynaklar okullara gönderildi."


Bu haber 218 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum