Bakan İsmet yılmaz'dan İngilizce ve öğretmenlik açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sancaktepe Belediyesi'nin Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi'ni ziyareti esnasında önemli açıklamalarda bulundu. 15-25 yaş arası öğrencilere kırka yakın branşta eğitim verilen merkezi dolaşan Bakan Yılmaz, yabancı dil sınıfında öğrencilerle sohbet etti ve İngilizce eğitimi, öğretmenlik ve değerler eğitimine değinen Yılmaz şunları söyleri.

04 Ağustos 2017 - 02:12

 "İngilizce eğitimi alıyoruz ama hayata çıktığımızda aldığımızı gösteremiyoruz. Almak yetmiyor. Bir de aldığınızı ifade edebilmeniz lazım. Orda bir sıkıntımız var. Başbakanımızın talimatı var. Önümüzdeki yıl pilot okullarda bu dil problemini çözeceğiz" 

"Biz şimdiye kadar hep gramere önem veriyorduk ama konuşamıyorduk. Önce konuşacaksınız. Konuştuktan sonra, diğerini daha rahat geliştirebilirsiniz. Hata yapmaktan korkmamak lazım. Bir çekingenlik oluyor. Kendi kendinize fren uyguluyorsunuz. Biz de İngilizce programlar geliştiriyoruz. Daha iyi bir yabancı dil eğitimi için kim isterse paylaşacağız" 

"EN İYİ MESLEK ÖĞRETMENLİK"

"Öğretmen olmak isteyen var mı?" diye soran Bakan Yılmaz, olumlu yanıt alamadı. Bunun üzerine Bakan Yılmaz, "En iyi meslek öğretmenlik" dedi. İstanbul Üniversitesi'nde 'Türkiye'de itibarlı mesleklerle ilgili bir araştırma yapıldığını ve öğretmenliğin, doktorluk, öğretim üyeliği ve hakimliğin ardından dördüncü sırada geldiğini söyleyen Yılmaz, "Bu öğretmenliğin toplum nezrindeki algısının iyi bir yerde olduğunu gösterir. Ben başarılı öğrencilerimizin hepsinin, öğretmenliği tercih etmesini isterim" 

"DEĞERLER EĞİTİMİNİN ESTETİK YÖNÜ DE VAR"

"Estetik değerlerimizin geliştirilmesi, değerler eğitiminin bir parçasıdır. Değerler eğitim dediğinizde herkes sanıyor ki, bunun manevi yönü var. Oysa değerler eğitiminin estetik yönü de var" dedi.

"İSTİYORUZ Kİ, EVLATLARIMIZI BİZDEN DAHA İYİ YETİŞTİRELİM"
"Milli Gelirde 860 milyar doların üzerinde bir gelirimiz var. Bu gelirle satın alma gücü paritesi bakımından dünyada, Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek'in deyimiyle 13. sıradayız. Ancak hedefimiz ilk 10 arasına girmek. Bunun için kaliteli eğitim yapmamız lazım. Bunun için derslikteki öğrenci sayısını azaltıyoruz. Bunun için öğretmen sayısını arttırıyoruz. Biz evlatlarımıza, ihtiyaç duydukları alanda yetiştirme ve destekleme kursunu da ücretsiz veriyoruz. İstiyoruz ki, evlatlarımızı bizden daha iyi yetiştirelim" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahmut Taşkesen
    3 ay önce
    Her sene öğrencinin velinin not verdiği güvenmeyip sınavlara mülakatlara giren öğretmen mı itibarlı. Ogrencilerim öğretmen olmam diyor: atamasi olmuyor ve parası az diyorlar. En başta saydıklarım dan haberleri daha yok. Artık öğrenciye kizamiyoruz çünkü bize not verecek. Nesle yazık olacak. Bu öğrenci odaklı eğitimin bir sınırı olmalı. Alo 147 öğrencinin not vermesi tehdidi altındaki bir öğretmen ne kadar hakim olabilir öğrenciye sınıfa. 657 ye göre bir kabahat işleyen devlet memurunun görevine zaten son veriliyor. Bu kadar aşırı baskıya gerek yok. Öğretmene eski otoritesini geri verin.( Şiddet değil ama hafif bir kulak çekme gerekli bazı durumlarda)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi