Bakan Işık: Yeni ihraçlar olacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık TRT'de bir takım açıklamalarda bulundu. Gündemi değerlendiren Işık, önümüzdeki günlerde yeni ihraçların olacağını açıkladı.

04 Temmuz 2017 - 11:57 - Güncelleme: 04 Temmuz 2017 - 12:37

FETÖ ile mücadelenin ana gündem maddesi olduğunu ve kararlılıkla devam edeceğini açıklayan Işık, bu mücadelenin hiçbir şekilde akamete uğratılmasının mümkün olmadığını, tüm görevlilerin bu mücadelede kararlılıkla çalışacağını, mücadeleyi sulandıranların ise bedelini öceyeceğini açıkladı.
Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki tüm FETÖ'cü askerlerin tamamlanana kadar mücadeleye devam edileceğini açıklayan IŞIK, askerlerin 15 Temmuz darbe girişimindekiş rolüne de dikkat çekti ve çok sayıda isimsiz kahramanın darbeyi önlemede büyük etki gösterdiğini söyledi.
Işık ihraçlar konusunda şunları söyledi.
İhraç edileceklerle ilgiliş sayı vermeyi çok uygun bulmuyoruz. Hergün yeni isimler geliyor. Bu konuda gün be gün değerlendirme yapıılıyor. Bu dosyayı kenara alalım, bu bir ay dursun gibi bir anlayışımız yok.O dosya sabitlenmiş tweet gibi sürakli gündemimizde. Bunu TSK açısından da önemli buluyorum. Bu noktada bu FETÖ ile mücadelede biz en güyük desteği askerlerimizden görüyoruz. Niye; Asker savaşa gidiyor. ölüme gidiyor, yanındaki arkadaşına güvenmek durumunda. İşte 15 Temmuz'u yaşadık. Önümüzdeki haftalarda yoğun bir anma programı olacak. Orada gerçekren asker elbisesine girmiş hainler var. Ama onlarla kahramanca mücadele eden ve onların darbe girişimini akamete uğratan pek çok isimsiz kahraman askerimiz var ve bu mücadeleyi onlar da 15 Temmuz günü, gecesi verdiler. Yani o hainlere, silah arkadaşları kisvesine bürünmüş o hainlere karşıÇok yoğun mücadele eden askerlerimiz var. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin genelinde bu yaklaşım var. 
Onun için biz TSK içerisindeki FETÖ mücadelesinin TSK tarafından da yoğun bir şekilde desteklendiğinin bilincinde hareket ediyoruz. Bu açıdan bu hainler tamamen tasfiye edilene kadar, bir kanser hücresi gibi girmeye çalıştıkları TSK bünyesinden tamamen sökülüp atılana kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. 
Onun için bu bizim için geçici bir gündem maddesi değildir. Sabit, kalıcı, her gün üzerinde çalıştığımız bir gündem maddesidir.''

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alanlar bazında öğretmen açığı açıklandı
Alanlar bazında öğretmen açığı açıklandı
Başbakan'dan atama bekleyen öğretmenlere güzel haber
Başbakan'dan atama bekleyen öğretmenlere güzel haber