Bakan açıkladı: 500 öğretmen ataması yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu atamalara ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. İşte haber detayları..

Bakan açıkladı: 500 öğretmen ataması yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu atamalara ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. İşte haber detayları..

Bakan açıkladı: 500 öğretmen ataması yapılacak
09 Aralık 2017 - 15:58

Bakan Sarıeroğlu açıklamalarında kamu kurum ve kuruluşlarına 5.000 engelli memur ataması yapılacağını ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Tüm Engelliler Ve Aileleri Yardımlaşma Derneğince (TEDAY), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Yunus Emre Sevgi Parkı'ndaki dernek binasında düzenlenen etkinliğe katılmıştı. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu burada bir konuşma yaptı ve 5 bin engelli atamasının yapılacağını ifade etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarına engelli memur atamasına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu engellilerle ilgili rapor sorununu çözmek istediklerini, bununla ilgili bakanlıklar arasında görüşmelerin gerçekleştirildiğini söyledi ENGELLİ MEMUR ATAMASI Konu ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında ilk yaptığı çalışmanın engelli memur ataması olduğunu bildirdi. "Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı. EKPSS'de bizim ÖSYM ile sorumluluğumuzda olan bir konu." diyen Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu 2 bin 200 engelli memur ataması yapıldığını ifade etti. Ayrıca Bakan Sarıeroğlu açıklamalarında yeni atama için ısrarların olduğunu ve bu kapsamda 5 bin yeni atama kararı çıkardıklarını bildirdi.

EKPSS SONUÇLARININ GEÇERLİLİK SÜRESİ

Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarında EKPSS sonuçlarının geçerlilik süresine de değindi. Bakan Sarıeroğlu konu ile ilgili olarak açıklamalarında "Kardeşlerimizle konuşurken en büyük tedirginlikleri puanlarının boşa gidecek olması. 'Eğer yeni bir atama olmazsa, bizler iyi puan aldık, bu puanlar boşa gidecek' diye kendilerini o kadar hırpalıyorlardı ki... Biz şöyle bir düzenleme yaptık, almış oldukları puanları 4 sene boyunca geçerli olmasını sağladık. 4 sene geçerliyken yeni sınava da girebilecek kardeşlerimiz. Atamaları yapılırken, biz Devlet Personel Başkanlığı olarak bakacağız, en yüksek puanları üzerinden onların atamalarını gerçekleştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

500 ÖĞRETMEN ATAMASI Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklamalarının sonunda 2018 Mart ayında 2 bin 500 kişilik atama yapacaklarını ve diğer 2 bin 500 kişilik atamanın ise 2018 yılının son çeyreğinde gerçekleştireceklerini ifade etti. Ayrıca Jülide Sarıeroğlu 500 öğretmen atamasının da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum