Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) öldürüldü

Bahoz Erdal öldürüldü

09 Temmuz 2016 - 20:31

PKK terör örgütünün en önde gelen lider isimlerinden biri olan Bahoz Erdal öldürüldü. 

Pkk yöneticisinin Suriye'de IŞİD terör örgütü militanlarınca yapılan saldırı sonucu öldüğü bildirildi. Pkk'nın Murat Karayilan'dan sonra en önemli sözde yöneticisi olan Bahoz Erdal uzun zamandır en çok aranan teröristler listesinde bulunuyordu ve kellesine 4 milyon TL ödül konmuşu. 

Örgüt yöneticisi ile ilgili gelişmeler şu şakilde; Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi.

Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz." dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
147'den öğretmene teşekkür ihbarı
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri
Şehit Necmettin Yılmaz (Necmettin Öğretmen) Şiiri